Kterak jsem se stal kuřákem

15. dubna 2018 v 21:59 | Steeve X |  Ce que j'aime (Co mám rád)
Děti. Povím vám storku o tom, jak se jeden upjatý píčus stal přes noc docela regulérní zkuřkou. Nebo zkuřkou tehdy ještě ne, ale rozhodně kuřákem. Já vím já vím. Říkáte si, že někdo tak zodpovědného ražení (haha) jako já, plný životního moudra a rozdávající pro tips na každém kroku, BY PŘECE NIKDY NEMOHL začít kouřit. A vono jo. A možná se budete ještě víc divit (jakože se vám zvětší třeba ústní otvor za hranici strukturální integrity obličejových svalů, ježiš tpč co to melu za hovna dneska), nicméně mám pro svoje kuřáctví i docela legitimní důvod.

Výsledek obrázku pro kuřákTakže, hezky po pořádku. Jak už jste slyšeli, jsem docela law abiding citizen a rozhodně jsem nikdy neměl tendence sklouznout k (bububu pyčo) DROGÁM. Vlastně mi ten alkohol ani nechutnal, tráva bylo to divný zelený do čeho sral náš pes a cigarety onen obávaný démon mládí. Ničitel zdraví. Kolektivní zabiják dobrých mravů, kazič srandy a tak vůbec. A ano, měl jsem a rád šířil (teď to bude asi anakolut ale co už) rčení typu "kouřením škodíš i lidem kolem", "kdo to má čuchat", "budeš mít rakovinu", "mysli na nás, co když umřeš v padesáti?!" a podobně. Sorry tati.

K otočce o tři sta šedesát došlo teprve po mém nástupu na vysokou - anžto vplynutí do naprosto nového života. To samo o sobě je přirozeně prostorem pro změnu, ale k mému zboření zábran došlo až postupně. Víte, když všichni vaši spolužáci chodí ve dvacítkový zimě ven felit, prostě půjdete taky. Když budou u cíga probírat všechny ty důležitý věci, budete taky. A když zjistíte že fráze "jdem na cígo" v pozdních hodinách na kalbě znamená "musím nutně někomu vyplavit svůj nehorázně macatý rant na jinou osobu v naší bezprostřední blízkosti" ...no, to si taky nenecháte ujít.

*felit [verb]; pražský slang pro "trávit s někým čas", obvykle zahrnuje konzumaci alkoholu

Zkrátka a dobře všechno důležitý se děje u cíga. Apparently. DUH.

Nejdřív je to takový nenucený. Jste někde sjetý jak to hovado, nu tak si nabídnete od neméně zhovaděného kolegy. A za chvíli zase. A zase. A pak vám to začne bejt blbý, tak si jdete k vietnamcům koupit první krabku (další skvělá drogy podporující věc na Prague lajf je, že tu mají vždycky někde otevřeno :)). A prásk, je z vás zkuřka jak vystřižená z jednoho z těch přepíčenejch obrázků na přebalu. S odkrvenou nohou a nádorem v mozku nebo tak.

*přepíčený [adj.]; FSV slang pro činnost, osobu nebo situaci, která je přes míru nebo jinak výrazná

A to je celý. Najednou jste členem takové podivné subkultury - vyskokškolských kuřáků. Báječná parta, fakt. To jsou lidi, kteý vědí všechno - a kde to asi berou ha? Na cígu. Přece. Protože nic nesblíží dva strangery na večírku líp než cígo. Je to takový podvědomý pouto, taková svatá pojistka, že s tím druhým máte něco společnýho. Stačí pohled a víte, že jste vlastně vždycky byli tak trochu bratři. Takže pak taky víte všecko. A nejlepší, když není co, tak prostě zahlásíte "jde někdo na cígo?" a rázem máte statisticky minimálně tři celá pět nikotýnových kamarádů (v závislosti na velikosti vzorku a prostředí (this is what sociální vědy does to you!!)) se kterejma si můžete povídat.

Nádhera. A tak můj společenský cit přebil můj antisociální rozum (nailed it).

*Disclaimer disclaimer*
Než tu dostanu hejt a budu za nezodpovědnou, zavrženíhodnou trosku, co se nechá ovlivnit davem a konformuje jen proto, aby měla kamarády, chill. Stahp. Vy jste nikdy nezačali chodit na kroužek vyšívání aby ste potkali nový lidi nebo tak? Nikdy si nekoupili takový ty lentilky s bejblejdem v bufetu abyste udělali dojem na svý třeťácký kamarády? Ne? Ok, tak možná to dělám jenom já. Každopádně jak říká můj kamarád Ježíš; "kdo nikdy nekonformoval, ať hodí komentem". Nebo tak. Ahoj.

Co si o tom myslíte vy? Napište mi to do komentářů!
(První tři dostanou klíčenku s podobiznou Zdeňka Škromacha)

Něco z předtím čtěte tutaj.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 16. dubna 2018 v 1:16 | Reagovat

Dobře děláš, umřeš v padesáti a na tvé místo přijdou nekuřáci! :D

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. dubna 2018 v 8:29 | Reagovat

[1]: Tak. Fetka zhejtěníhodná. A tu klíčenku ti pověsim na náhrobek! :D
Ne, ať si kouří kdo chce, dokud mi to nekouří pod nos. Jestli on dostane rakovinu, AIDS, choleru, mravenci, to mi vždycky bylo u ostatních celkem úplně jedno, na cigárech mi vadí vyloženě jen to, že mi to smrdí a je z toho bordel. Takže asi tak.
Každopádně hurá, Steeve ještě žije, třeba za půl roku zase něco napíše! :D

3 al. al. | Web | 16. dubna 2018 v 18:50 | Reagovat

Felit není jen pražský! v brně se chodí felit už od prváku na střední :D
a je to tru, že se všechno řeší na cígu, nebo když jdou všici na pivko nebo tak. tam se prostě schází ta dobrá společnost, i když všichni umřou v 50 letech žeo.
takže jdem na cígo?

4 Smeki Smeki | 17. dubna 2018 v 14:14 | Reagovat

[1]:Jsi všude. Som nečekal.
Jinak nevím, jak sebe nazvat. Neb zkuřka využívající tohoto sociálního kontaktu jsem. Až na to cíčko, které jsem přetransormovala na jabko.Intr life.

5 Shairin Shairin | Web | 17. dubna 2018 v 20:20 | Reagovat

K cígám se radši vyjadřovat nebudu. Ale je fajn, že ses taky ozval. :-)

6 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 7. května 2018 v 23:20 | Reagovat

Kdo dneska neumře v padesáti letech, že... drogy, stres, jiní lidi, nedostatek životního prostoru. Zabít tě může cokoliv, tak je to jedno :-P

7 Alea Dae Alea Dae | 14. listopadu 2018 v 18:33 | Reagovat

Njn, je fakt, že u cíga se řeší všechno. :D My, kterým to prostě nejede (+ zpíváme a nechceme znít jak vyfetovaná Jiřina Bohdalová) jsme holt asi v koncích, co?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama