Evropská unie nám koupila lavičku!

23. října 2016 v 14:59 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
V první řadě bych rád řekl, že nejsem z těch, co by konstantně pičovali na hvězdy v kruhu. To opravdu ne - já si za imaginární zdroj všeho zlého radši představím pašíka Napoleona, když dovolíte... No nic. Dneska bych rád popsal, kterak se k nám před jazykovky dostala konstrukce podivného tvaru, účelu i původu.

Výsledek obrázku pro evropská unie


Byl to jen jeden z dalších retardovaných dnů na gymnáziu, kdy náš učitelský sbor, lačný po frigidním uznání všech zapřísáhlých inspekcí a komisí, rohodl patolízalství vyhonit na nový level a zařadit se do projektu CLAP (čtěte "klap", nebo "clap", podle toho, jestli jste angličtinář, nebo paní P).

Tedy, projekt KLEP není nic ve stylu "Lavičky do škol!", ale spíš "Děti na týden někam do hajzlu". Zkrátka výměnné pobyty, skajpování, dopisování a posílání infantilních dárků mezi zahraničními školami. Vlastně docela hezká věc. Jak se ovšem dopracovali k tomu, že se vydají po gymplu žebrat desetikačky a pak za ně koupí slovy JEDNU lavičku, to opravdu nevím. Stejně jako nevím, jak se o zásluhy za podobný akt může hlásit EU. Vždyť všechnu práci - od vymýšlení projektu přes realizaci až k samotnému nákupu - zařídili studenti.

A zařídili tedy mimochodem vskutku bravurně. Odvážně se rozhodli vysrat na praktičnost jednoduchých sedacích inštrumentů ze dřeva - a dali přednost takzvané dvojstolici - alias kovovému dírkovanému prohnutému čemusi, čož je z důvodů mně neznámých uprostřed rozpůlené - asi aby se tam vešlo co nejmíň lidí. Moc hezký. A odhalení té trubkovité nádhery samozřejmě doprovázelo slavnostní shromáždění s proslovem u auly, jež doufám vejde do análů historie jako "Gyholický lavičkový veletrh". Nad onou bájnou stolicí teď ještě visí vysoce graficky elaborovaný plagát s popiskem a vlajkou EU, která skvěle ladí s nálepkami EU na samotné konstrukci.


A teď - tohle je vlastně krásná ukázka toho, jak to funguje v praxi. Teda, já nemám nic proti, aby nám zeshora posílali dobré nápady, které nám pomůžou spolu vyjít a nepozabíjet se kvůli Těšínsku, ale když přijde na zásluhy, je to zkrátka EU - EU a "studenti"... Hele hoši, když chcete, aby na vás lidi nenadávali, musíte přestat vymýšlet bejkárny.


Ale tak všici sme šťastní. Paní kantorky si můžou v sešítku udělat červenou fajfku, páni školní inspektoři můžou o škole prohlásit, že je stoprocentně integrovaná, paní ředitelka bude mít o čem vzletně mluvit ještě tři roky vopred a až dva studenti, kteří se dosud o přestávkách v přízemí tísnili na rezavém radiátoru, si můžou jít schladit koule na ergonomický podprdelník od Evropské unie. Děkujeme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 24. října 2016 v 10:43 | Reagovat

Tyhle projekty mě na gymplu vždycky vysíraly. Nechtěla jsem se s nikým družit, ani áchat nad EU, ani nikam jezdit, chtěla jsem se jenom učit pro budoucnost :D

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 27. října 2016 v 22:56 | Reagovat

Tak tu hrůzu bych chtěla vidět.

Nám na škole, dospělým holkám a klukům, chce EU vzít automaty na kafe O___O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama