(Z)ničíme si stát?

1. května 2016 v 17:59 | Steeve X
Zajímá se dnes někdo o politiku? Těžko. Kromě toho, že Babiš je zloděj a Shwarzenberg vlastně nemá pankáče, lidé (minimálně v mém okolí) o dění ve vládě a věcech kolem toho vědí naprostý kulový. Nebudu se vyzdvihovat jako nějaká světlá výjimka, taky zrovna nepřekypuji přehledem o všech postavičkách - nicméně nemusíte mít nutně vystavený odznáček vaší oblíbené strany na klopě a překypovat citáty, abyste projevili pochopení pro politiku.


Nikdo k tomu lidi nevede, to je problém číslo jedna. Ze všech stran je pořád slyšet jen "jací jsou to ti politici zloději, špinavci" a že "myslí jen na sebe". Přesně v tom bodě veškeré znalosti široké veřejnosti končí. Rozhodli jsme se, že náš stát vede banda debilů a pitomců a tečka. Jednak tedy musím říct, že to není tak docela pravda - i mezi Čechy se najdou slušní lidi, ha - a navíc, pokud teda jsem toho názoru, že je s vládou něco špatně, konám podle toho.

Ale my radši posedíme u toho pivka, než že bychom se dali do něčeho produktivnějšího. Ono by stačilo už jenom chodit volit. Je to všechno o iniciativě. Dokud nebudeme vnímat naše vedení jako něco, co na náš život má zásadní a bezprostřední vliv, nemůžeme jej ani respektovat. No a pokud budou politologii studovat a vykonávat takoví laxní lidé, je jasné, že mnoho soudnosti při činu mít nebudou.


Víte, to je lokální nátura. Všichni jsou řečníci jen tak naoko, i když vlastně o ničem nic nevědí. A "na veřejné veřejnosti" se mlčí. A jakmile přijde někdo, kdo má odvahu mluvit, označíme ho za populistu... Ale svět potřebuje i populisty - obzvlášť pokud jednotlivci nejsou schopni jinak dát najevo svoji moc v demokratickém státě, když potřebují mluvčího. Dlaší věc, kterou si našinci neuvědomují. Že jsou to jen a jen oni, kdo má moc něco změnit. Stát bude tak dobrý, jak si jej uděláme.

Nesnáším, když remcají nezasvěcení. Omílat jak je to nahovno a že se v parlamentu jenom hádají je plivanec do ksichtu naší historie. Nejde jen o to věřit Korantengovi, ale skutečně sledovat celou scénu, mít vůbec ponětí o dění ve světě. Snad je to stát nás všech, snad si zaslouží naši pozornost. Doprdele už. Skutečně je dnes situace taková, že stačí málo, aby všichni spadli do náručí propagandy, aby se nechali ukolébat všema těma řečma a znechuceni skončili v hlubinách lhostejnosti. Tleskám.


Takže, prosím, choďte volit, sledujte alespoň občas dění kolem. Mějte přehled a vnímejte dopad všech rozhodnutí, která jsou učiněna. Ex post kecy v hospodě nikomu nepomůžou. Je to tak jednoduchý, přepnout občas z fotbalu nebo LoLka na zprávy (ne na televizní noviny, na zprávy). Potom teprve budete aktivními občany, potom teprve můžete brblat.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 1. května 2016 v 18:27 | Reagovat

Myslím si, že náš stát se pomalu, ale jistě ničí.

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 1. května 2016 v 20:00 | Reagovat

No jo, to je ta naše povaha... Na všechno nadávat, plivat, ale něco udělat a vymyslet, to už je příliš namáhavé.

3 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 1. května 2016 v 21:01 | Reagovat

Já samozřejmě chodím volit. A to i přesto, že věřím, že kdyby volby vůbec mohly něco změnit, tak by se zakázaly.
A stejně jsem už deset let přesvědčena o tom, že nejen náš stát, ale kompletně všechny národy ničí evropská unie.

4 Jeremiáš Jeremiáš | 7. května 2016 v 21:44 | Reagovat

Nemáme televizi.
Párkrát jsem na netu mrknul na Události údajně veřejnoprávní ČT, která na každou jednu důležitou zprávu připlácne minimálně dvě banality, dezinterpretuje mluvčí bezprostředně poté, co byli vyzpovídáni a vysvětluje natolik polopasticky, jako kdyby vysílala pro retardované.
Tak strašné, aby se na to nedalo dívat, to sice většinou není, ale stejně dávám přednost netu. ČT má u mě velký šrám za propagaci pseudovědy a podobných volovin. Víc na: https://www.youtube.com/channel/UCIFzhlOFmRhuaoXvSkVlPLg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama