Lékařství je cirkus!

27. dubna 2015 v 16:59 | Steeve X |  Ce que me déprime totalement!!!
Já sem kolikrát pro srandu - pro dobrou srandu. Jsem taky systémový člověk, který má rád řád. Zároveň ale vím a chápu, že tyhle dvě věci by se nikdy neměly potkat - obzvlášť ne v tak důležitém oboru, jakým zdravotnictví nepochybně je. Na rovinu, jeho systém, vedení a postup jsou naprosto debilní a jestli to takhle půjde dál, budeme národ kriplů. Nemusíme být. Je pořád čas to nějak napravit - ostatně zatím jsme udělali jen tu chybu, že jsme ty inteligenční kriply nastrkali do vlády.
Zdravotnictví se nesmí vést jako byznys! Dneska není nic zadarmo, ale když jde doprčic o zdraví, tak výjimky jsou na místě! Dneska je to tak daleko, že lidi povinně musí platit dlouhý peníze sviním, které si říkají zdravotní pojišťovny a slouží nejlépe k tomu, aby mohly vydělávat právě na těch státem nařízených částkách. Nejlépe jim jde mlet píčoviny o tom, jak se na případné zranění pojištění nevztahuje a proč si musí pacient platit beztak skoro všechno sám... Takže vlastně zaměstnáváme na základě morálky. Supiž!

Tak určitě, nějakýmu vyližpindovi to nevadí, když si při golfu vymkne rameno. V soukromým špitále, nebo kdekoliv jinde, kde jim nacpe zadnici papírovkama, se o něj dobře postarají, ale jak nemáš zelený, každej na tebe kašle. To je tak, pochroumaný myšlení! Proč se musí dělat sbírky na nemocné a postižené?!!!! Proč se o ně neumí nikdo postarat?! Proč občani musejí dávat další prachy, když se kolem zdravotnictví točí takový sumy? Jestli chcete mít dobrej kšeft, jděte do lékárnictví. To je další soukromnická hovadina, kde se pere kupa peněz!


A teď ten systém - no važte si toho, že nemáte nikoho z příbuzných dneska v nemocnici! Moh bych vydat druhou bibli, při popisování některých nemocnic! Příkladem Opava - tak hnusnej ústav jste neviděli. Záchody, co zažily Císaře Pána, špína na každým kroku a nikoho to nezajímá! A to ještě nepřišla řeč na onen zmíněný systém... Když vás něco bolí, musíte k obvoďákovi, protože bez doporučení nikde neberou. Pak se objednáte na odbornou doktorku, která má samozřejmě plno na dva roky dopředu a v čekárně padesát kašlajících lidí. To stihnete umřít hned několikrát!

A pak skutečné kuriozitky - máma, kardiak, v noci se jí udělalo špatně. Doma nikdo nebyl, tak si zavolala záchranku. V Pardubicích jí vzaji na chýru (wtf), pak na gyndu (wtf), až nakonec prohlásili, že jí nic není, že má ovulaci a nazdar. Samozřejmě o nějaký srdce se jí nikdo nezajímal... A poslali ji domů. Busem. V teplákách. Bez ničeho... Nestačí? Děda, revmatik, skoro ochrnutej bolestí, ležel dva týdny v Opavskym ghettu. Zhoršovalo se to, ale né, níc, nikdo nic neví, nikdo nemá žádnej postup - za dva týdny! A když sme se divili, proč má žaludeční bolesti, tak vyšlo najevo, že to je z jídla. Aby ne, když k snídani jsou tři suchý tousty a kostka sýra a k večeři párek s hořčicí... Ale nebojte, paní chytrá sestřička prohlásila, že sou to párky dietní, takže to jako nevadí.


Abych to shrnul - nepřejte si být nemocní, protože tady vám nikdo pořádně nepomůže. Akorát budete muset na vlastní náklady lítat po doktorech a čekat, až to buď vypotíte, vymodlíte, nebo na to chcípnete. Další odvětví v prackách zločinců! (Na závěr - o lékařích teď vůbec nemluvím, to je úplně opačná stránka, o těch jindy :))

Zdroje obrázků: http://www.eramservice.eu/data/obsah/nemocnice01.jpg; http://i.idnes.cz/12/013/cl6/ALH40c373_7795401.jpg.JPG;
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 27. dubna 2015 v 17:45 | Reagovat

V nemocnici se moc často nevyskytuji, ale z tvého popisu se začínám obávat, abychom nedopadli jako Američané. Zdravotní péče - ano, ale jen pro ty, kteří solí.

2 Irith Irith | Web | 27. dubna 2015 v 18:50 | Reagovat

Pamatuji si jak byla mamka v nemocnici se ségrou. Bylo to dost strašný. Ségře tehdy byl ani ne rok a měla zánět čehosi. Na oddělení bylo ještě pár dětí. K jídlu pravidelně játra (jako pro ty mámy). Všechny děti od sebe navzájem chytily vši a mámy jim je musely vybírat na záchodech. No co to je? S tím zánětem jí stejně nijak nepomohli, nakonec se to "vyřešilo samo" ani nezjistili, čeho zánět to vlastně byl.

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 27. dubna 2015 v 20:30 | Reagovat

To mi docela připomíná operaci mého dědy- museli mu dát kvůli rakovině kus střeva pryč a zřejmě si mysleli, že už to nepřežije. "Naházeli" mu to tam zpátky a špatně mu to srostlo. Děda žije dál, ale mívá příšerné bolesti. Zpětně už žádný odškodný nedostane, je to bordel...
Strašně mě štve, jak se tady kupčí se vším, hlavně se zdravím. To potom člověka láká se nemocnicím vyhýbat, fakt že jo. Naše nemocnice je docela v pohodě, až na to, že mi tam po operaci žlučníku servírovali pečené kuře plovoucí v omastku. Jinak v poho. :D A ohledně vyřizování miliardy papírů... s nějakou bolestí kolen a páteře už jsem to dávno vzdala, než se dostanu k lékaři specialistovi, trvá to roky a pak stejně nic.
Takže asi raději spoléhám na přírodní medicínku. :)

4 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 10:02 | Reagovat

Už se taky spoléhám jen na matku přírodu, protože v nemocnici je mi jasný že by mi dali takovou sodu, že bych se z toho nevyhrabala nikdy. Jedinou pochvalu ode mě má vojenská nemocnice, kde mi dali dohromady nohu rozkousanou od psa. Jinak, teď jsem taky psala článek o dotorovi, taková náhoda :D

5 Kemata Kemata | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 18:36 | Reagovat

Ono je to všude stejné, jak koukám...
Nicméně, u mě je kuriózní, že i po patnácti letech mě veškeré databáze - hlavně tedy zdravotnické - berou jako dvě osoby. Prostě pod jedním rodným číslem dvě jména. A bohužel, občas se k tomu sestřičky moc citlivě nechovají. Mně to problém nedělá, ale když si představím nějaké malé dítě, které o tom nic neví a najednou se to dozví v nemocnici...
Na druhou stranu, u nás v rodině si nikdo nemůže stěžovat na Prahu. Ale je problém se tam dostat, no, mamka dokonce začala doktoranské studium, jen proto, aby s rakovinou nemusela do Ústí, kde je to taky dost mizerné. To samé s mým sluchem - v Děčíně mi pořád říkali, že mi nic není, až se mamka jednoho dne naštvala a sbalila mě na Prahu, na foniatrii. A bylo hotovo. :)

6 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 29. dubna 2015 v 14:09 | Reagovat

Ještě, že moje rodina je doktorská, a tak se vyskytuji v nemocnici jen velmi zřídka. Všechny nemoci jsem víceméně proležela v posteli v domácí péči. :-D

7 Tai Todd Tai Todd | Web | 30. dubna 2015 v 10:52 | Reagovat

Jak tak sleduju, tak si nevybereš, dokud tam člověk nepřileze s vyplazenou slezinou a netáhne za sebou kusy střev, tak to nikdo neřeší a člověka pomalu pošlou domů, že simuluje. Mě jako malé totálně zmrvili operaci ruky. Zlomila jsem si ji, přetočilo se mi zápěstí, nechali mě v bolestech tři hodiny čekat a ve finále to oteklo tak giganticky, že to museli spravit operativně a ještě to stihli podělat. Do dnes dostávám záněty a všechno těžší než hrnec mi padá z ruky. Bratrovi s příšernými bolestmi podřbřišku řekli, že musí hodinu čekat ( nikde nikdo, byl tam sám), ve finále ho otčím odvezl do vedlejšího města a tam dostali oba seřváno, že měl bratr být už dávno pod kudlou, takže za pět minut dvanáct. Já jen vidím doktora, tak se osypávám, co občas poslouchám ty metody, tak je to jak za krále klacka a ty hajzlíci si ještě stěžují, jak si jich nikdo neváží a jak berou pár šupů. :-?

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 30. dubna 2015 v 16:30 | Reagovat

Hahá, Prachatická nemocnice, to je teprve bordel. Děda tam chyt otravu krve a umřel. Když pak posílali jeho věci domů, poslali i použité obvazy a vybavení, co mělo jít do spalovny, a když tam babička přijela, primář měl naváto.

9 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 1. května 2015 v 11:50 | Reagovat

[1]: No, Amerika to má postavené ještě jinak - a hlavně tam peníze pro nikoho nejsou zase takový problém. Ale jde o zemi na úplně jiné straně světa, to se nejspíš ani nedá pořádně srovnávat - o to víc tě pak štve, jak se někdo chce takovým krajinám podobat...

[2]: Jo, nakonec si do nemocnice jdeš akorát poležet za prachy. Já jako malej jsem byl v nemicnici delší dobu jen jedinkrát - a zase si pamatuju, že tam se mnou nemohl nikdo z rodičů zůstat, i když nešlo o nic infekčního a celý můj pokoj byl volný...

[3]: Jo, někdy je dobré mít kontakty. Tohle přesně mají vychytaný moji prarodiče - za ty léta se znají s půlkou nemocnic. Ale ani to jim nakonec kolikrát nepomůže, protože byrokracie je tam nesmyslná a péče jakbysmet. Přesně jak říkáš, hlavně na starý lidi se vůbec nedbá. Je to hnus a to si říkáme soucitná a civilizovaná země...

[4]: Hah, to si ještě musím přečíst :D Nohu od psa? Eugh, jak jsi k tomu sakra přišla? A co máte všichni s těma bylinkama? :P

[5]: Jo, určitě jsou i dobrý špitály, jen jich není tolik a u nás už vůbec. Problém je, jak říkám, že někdy tě ty specializovaný kliniky prostě nevezmou, případně tam čekáš jak ten debil.

[6]: Jo, to je asi nejlepší, i když tě zas určitě pořád kontrolujou a podobně , že? :D Já sem zase z učitelský rodiny, to je spíš na prd :P

[7]: Jo, přesně tak. Čekáš několik hodin aby ti řekli, že si to máš vyléčit sám/koupit si nechutně drahý léky/že to nic není... Tenhle přístup nenávidím. A sice je pravda, že doktoři mají stresovou práci za celkem málo peněz, ale ten systém takhle fungovat nemůže. Ty peníze tam nejsou a pokud je tam nedá stát místo jinejch píčovin, tak to neudělá nikdo jinej a nic se nezmění.

[8]: ...To je mi líto. Na to už vážně nemám slov. Zkusili ste to třeba řešit soudně? Tohle jim přece nemůže jen tak projít!

10 anonym anonym | 10. května 2015 v 20:38 | Reagovat

Ahoj,ja bych jen chtela rict ,ze si myslim, ze si nemame na co stezovat!My v Ceske Republice lekarstvi mame zatracene levny samozrejme oproti jinym zemim napr. v Americe musite zaplatit za hloupou  prohlidku 500 dolaru a my si tady stezujeme na podelanych 30 KC!Mam nemocny prarodice plati okolo 10 tisice za mesic ,ale v jinych zemich by se asi nedoplatili !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama