Reality show = intergalaktický výmaz

16. února 2015 v 15:39 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Naštěstí můžu konstatovat, že v dnešní době už tenhle fenomén v jistém směru "upadá". Ještě pořád ale ve vzduchu visí časy imbecilních SuperStárů, Talentmánií a Výměn manželek. Všechny bych se odvážil hodit do jediného pytle s nápisem "kokotiny". Jde zkrátka o "šou", na které se koukají lidi... které baví... řešit jiné lidi? S prominutím mi to přijde jako rýžování na natáčení absolutních blbostí, rutiny a bezúčelných šarvátek, které jsou jakože "zajímavé". Tak proč jsou tedy (nebo byly) tyhle krávoviny takovým "hitem"? Nejspíš se ve večerním vysílání v poslední době objevují jen takové sračky, že jsou nakonec i reality show utěšující volbou... no... to sme teda hodně klesli!
Povíme si tedy, co rozhodně musí každá správná reality šit obsahovat; Jako první jsou to samotní soutěžící, kteří zaujímají pozici naoko asociálních krys v kleci, kde se postupně navzájem vraždí, až zbyde jen ta největší šulipinda, která to vyhraje a v zájmu světového míru a za bohatého deště konfet bulí Marešovi na rameni s milionem eur v kapse. Vybrat správné soutěžící může i nemusí být potíž. Bohužel, na světě je zřejmě dostatek zapovězených existencí, pochroumaných mozků a polozombií, které jsou ochotny nechat se po libovolnou dobu natáčet ve sprše a při souloži, jen aby... aby co, vlastně? Výběrčí zároveň dbají na to, aby namíchali opravdu uspokojivě výbušnou směs psychopatů a rádoby emancipovaných pipek pro co nejvyšší sledovanost.

Nesmějí chybět ani samozvaní lídři soutěže, ať už v podobě opáleného masochisty s náhrdelníkem ze zubů blbouna nejapného, nebo vyšťavené imitace Haliny Pawlovské. Premensturační syndrom při zapnutí zajistí libovolně afektovaný plešoun v roli největšího drsňáka a inteligenčně paralyzovaná Lucka Bílá. Dalším důležitým bodem je připravit správné prostředí. Režiséři - dá-li se těmto uhrovatým transgender osůbkám tak říkat - to vskutku nemají těžké. Ukázalo se totiž, že ořechu velikosně blízký mozek diváka snese i výplody jako "trosečníci v Karibiku", nebo "vila Velkého bratra" - čímž se výjimečně nemyslí Leninovo domácí impérium (i když to na něj sedí). Odtud se následně odvíjí i neméně zapeklitý a rafinovaný styl soutěže! Malomocný scénárista s radostí vyplodí zápletku tak blbou, až to práská dveřma, čímž zajistí, že polovina národa se dvakrát do týdne bude orgasticky rvát o nejlepší místo před obrazovkou.


Je totiž naprosto logické, že trosečníci budou mít po celou dobu na práci jen postkomunistické závody v mixu stylů wipeoutu a braného cvičení. Následně mezi sebou jednotliví členové začnou pěstovat přátelskou atmosféru založenou na falešných vztazích, jednorázovkách na záchodcích a vokálním showdownu v přímém přenosu. V neméně trapných intimních okéncích, kdy si jednostlivec jako zázrakem pamatuje veškeré události posledního měsíce do nejmenšího detailu, ztroskotají i poslední naděje na smysluplný večer. A to je asi tak vše, co je potřeba.

Pokud je vše kou kej, banda VyHulených (potažmo zpěváků), kterým už týden smrdí z huby jako z mamutí řitě, se den ode dne redukujó o pár členů. Na základě sabotování cizích přístelků, škatulkování přátel a čiré demagogie "takticky" uvažujících čurin se šou řítí k závěru. Vítězem se může stát jen jeden - a nemůže o něm rozhodnout nikdo jiný, než naši úžasní diváci! Namotivovaní byť desetitisícinnou šancí vyhrát jeden ze šuntů společnosti Hyundaim, se bezduché fanynky vrhají po svích mobilních aparátech a solí do Novácké ústředny jednu textovku za druhou. Po velkém finále, které je velké především díky vysílacímu času, přichází dramatická pauza v podobě reklam na mléčnou rýži Riso a oblečení z Tchibo. Návrat do studia se nese v duchu démonicky soustředěného ticha, kdy Leošek s rukama na ramenou finalistů vysloví to kýžené jméno... ehm... tedy až po krátké přestávce.


A známe vítěze! Gratulace! Hirošima hadr! Jedné z těch nebetyčných sviní se nakonec podařilo přechcat všechny ostatní a nyní s plastickým úsměvem ve stylu Hany Zagorové přijímá nekonvenčně velký šek na pár drobných. I přes to, že se celou tu dobu nenáviděli, čumí teď na sebe všichni "soutěžící" (kteří se znenadání objevili na pódiu) jako péra z gauče, neschopni slov pro slzy dojetí a vzpomínky na romantický půlrok za nimi. Na blbé kecy jejich soupečů. Na blbé kecy porotců. A opravdu, opravdu, opravdu blbé kecy Leoška Mareše.

"Šedovlasý stařík si klekl a děkoval, že jízdu přežil"

Nashledanou v příštím ročníku!

Díval se na to někdo? Odvážili jste se kdy vyslat esemesku? :D

A NOSÍM ŠTĚSTÍ SVÉÉÉ
PO KAPSÁCH!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mira Mira | 16. února 2015 v 19:55 | Reagovat

Nevím, jestli bych do toho pytle hodila i talentové soutěže, on to ve své podstatě nebyl až tak zlý nápad, jenže se toho chytli lidé, kteří si myslí, jak jsou úžasní, i když nejsou a taky toho začalo být... tak trochu moc. Nevím jak u nás, ale v jiných zemích tam byli fakt talentovaní lidé, co něco umí - Amira Willighagen, Yu Hojin a další...

2 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 16. února 2015 v 20:18 | Reagovat

Už jsem se chystal, jak se ti pomstím spalující kritikou :-D (vtip... nejspíš 8-)) ale místo toho jen sedím a přikyvuju. Nikdy jsem neviděl ani díl, ale upoutávky z televize dědy a babičky mi bohatě stačily. Audiovizuální sajrajt. Naši předkové se za nás budou stydět tak jako mi se stydíme za čtvrtého Supermana :D

3 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 16. února 2015 v 20:26 | Reagovat

Všechny tyhle talentový souteže a rádoby show jsou o jednom a tom samym. Všichni se nesnášejí a milujou zároveň, spí tam kámen s cihlou a nakonec se všichni sejdou před jakousi porotou, což je jedna velká fraška. A reklama na mléčnou rýži Riso jede zrovna teď. Plus výměna manželek nám přidává možnost kouknout k cizím lidem domů a zjistit, kdo je jaká špína.

4 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 17. února 2015 v 14:38 | Reagovat

Tohle všechno šlo mimo mě, naštěstí. Stačily mi reakce okolí, abych věděla, že tohle si s klidem nechám ujít. Momentálně v televizi sleduju nanejvýš Simpsonovy a Replay. :D A je mi fajn. Ať žijou počítače, tam si program najdete sami. :)

5 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 17. února 2015 v 15:20 | Reagovat

Když jsem byla mladší, občas jsem se mrkla, jak sebou soutěžící křečovitě šijou na jevišti za zvuků nějaké super známé písně a zhypnotizované jeviště se spoustou povzbuzujících transparentů vykuleně civělo na své oblíbence. Postupem času jsem si uvědomila, že jsou to sračky, které pravého talenta nikdy nenajdou, neboť vše se točí jen kolem peněz, vlivu, a zase peněz.
U tvého článku jsem se opět hodně nasmála. :D A zcela s tebou souhlasím a musím smutně podotknout, že jelikož těmito soutěžemi žije celá země, nejsme zrovna tím nejchytřejším druhem ve vesmíru.

6 Irith Irith | Web | 17. února 2015 v 18:22 | Reagovat

To jsem vážně jediná, kdo netuší o čem je řeč? Nejdřív jsem měla dojem, že budeš mluvit o něčem typu Superstar nebo takové ty věci kde lidé ukazují co "umí". Ale tohle je evidentně něco jiného.

7 stuprum stuprum | Web | 17. února 2015 v 22:30 | Reagovat

Kdysi to byla jízda. Ale Steeve to trhá. :)

8 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 18. února 2015 v 20:18 | Reagovat

Já nikdy televizi moc nesledovala a když už, tak to byla Hanna Montana, Pán prstenů nebo dokumenty o zvířatech :D
Viděla jsem párkrát jenom superstar, ale SMS jsem neodeslala, i když jsem chtěla, protože jeden kluk pocházel ze stejného zapadákova jako já... ale zpívat moc neuměl, takže měl smůlu :D

9 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. února 2015 v 19:54 | Reagovat

Proč byly tyto p**oviny hitem? No, protože lidi nečtou, nechodí do divadla, netočí se hodnotné věci, výstavy jsou úchyly a číst noviny se dnes málem rovná diskriminaci (pokud to tedy není Blesk, Aha či třeba Respekt s podivnými karikaturami se kterým by to nemuselo dopadnout nejlíp- se zesměšňujícím časopisem tu již jisté problém byly, hlavně na jihozápadě od nás :/, ale to odbíhám.
U článku jsem se pobavila, ale ano, ono to tak opravdu je. Já nejem pohrdám soutěžícím, celým štábem, moderátory těchto odrhovaček, ale především diváky. Kdyby se totiž na to nikdo nedíval (shledali by, že DvD přehrávač není zas tak špatný nebo počítač, či ještě lépe kniha, povídání... ale to chci moc i po sebě- někdy) tak by ty věci asi nedávali. Zní to logicky i pro tento chaotický svět.
Tuhle bitvu nemůžeme vyhrát SteeveX, jedině zmáčknout na ovladači ono červené tlačítko nad kterým máme moc.

10 Em Age Em Age | Web | 26. února 2015 v 18:24 | Reagovat

Toto je učiněně geniální. :D Hltala jsem každé tvé slovo. Po dočtení jsem si jistá, že mám na reality show stejný názor jako ty. :D

Na RS se nekoukám, ale pamatuju si, když šla první řada VyHulených, to mi bylo tak devět let, tak jsme se na to koukali s mámou a s bratrem. :-D :D Každou epizodu a hrozně jsme neměli rádi Reginu. :D

P.S.: Nejlepší na tom je, že reality show nemají s realitou nic společného. :D Všechno je to nahraná fraška.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama