Kdybys nebyl blbej...

9. února 2015 v 15:19 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Svět je v poslední době plný lidí, co prostě akorát brečí. Jak je život nespravedlivej, jak jsou lidi svině a že maminka měla pravdu. No, světe div se, neznám nikoho, kdo by se za svůj život nepotýkal s nějakým problémem, nebo neměl náladu pod psa... Dobře, možná kdo hluí trávu, ale to přece nikdo nedělá! Život je nebetyčná svině, jen co je pravda. Ale je to svině víceméně spravedlivá. Všechny další újmy už si my, lidé, dokážeme hravě sami uštědřit. Ano, lidi jsou ne zrovna poctiví tvorové, ale to by ns právě mělo vést k tomu bojovat o své místo ve světě. Civilizace postavená na solidaritě je sice hezká představa, ale takhle to v naší hlavě nefnguje.


* Thumbs up for Řiťmus

Odpovědí na to, či ono neštěstí je tak kolikrát vlastně čirá blbost dotyčného. Ten pak má pouze takovou tu "zpětnou nasranost", která ho nutí házet 'sprostá slovíčka' na všechny ostatní. (Rozmohl se nám tady takový nešvar... :D) Je to další skvělá lidská vlastnost - "já" jsem v řadě viníků až ten poslední, krása. Přitom stačí tak málo kolikrát se vyhnout naprosto debilní chybě... Třeba si večer sednout a místo Counter Strike se našprtit bižuli. Nebo si nehrát na machra a dodržovat pravidla silničního provozu - on si je někdo asi jen tak nevytáhl z klobouku, že? Nebo to prostě nedělat. PROSTĚ. NE. (...) Ale to by zas nebyl člověk, kdyby neporušoval, co se mu řekne a nehrál si na největšího kinga.

Čím dál víc mi připadá, že planetu Zemi obývají v drtivé většině strašně hloupí lidi. Debilové. Krávy. Idioti. Lidi bez kouska rozumu, kteří ze dne na den vidí z nějaký ignorantský bubliny, která jim brání vidět pravdu - bez ohledu na to, jak relativní pojem to je. Mají takové pochroumané chování, stačí jim jen základní pudy a projevy, aby žili. Jsou...normální. A přitom vlastně ne. Jejich hlas je ten nejmocnější, jen ho používají k vybučení prezidenta, místo nějaké "rozumnější" činnosti. NECHCE se jim přemýšlet, nebo myslí naprosto pošahaně a jednoduše. To je tedy pěkná civilizace! A přitom mají tihle chlápci a buchty docela dost šancí k vylepšení svých pozic.


Stačilo by - z mého pohledu je to fakt Utopie a ráj v jednom - pro každého vychodit střední školu. Myslím opravdu vychodit a přijímat vědomosti co nejintenzivněji. Ne jako teď, že tam půl z nich jen proleze s koulema a z dobroty učitelů. 6e vlastně zůstane debilem, akorát s maturitou... Takovému člověku nemám, co bych řekl. Svůj pravděpodobný neúspěch v životě si přivodil sám. nemůžu čekat, že když se na všechno vyseru, spadne mi pak tuna zlata do klína. A tak je to se vším, ne jemom se vzděláním. Že naše školy stojí za prd? Ale notak! Kolikrát sem to už tady říkal - naše školy jsou super, naši lidi jsou kreténi. NIKDE v zahraničí (s pár výjimkami) na tak těžkou školu, jako u nás, nenarazíte. A furt je to málo.

Tihle hloupí lidé jsou pak dolsova líhní pro komerční společnosti a vůbec ty, kteří jsou jaksi intelektuálně výš. To je další potíž - ti chytří se stávají využívačnými parchanty, co dolují a ještě prohlubují tu blbost národa. Třeba novináři. Nebo lichváři - jo, to je zrovna dobrej příklad. Není lichvář, jako lichvář, ale sakra když si nepřečtu kupní smlouvu, tak pak asi budu mít pěkně vykulený voči, že mě obrali, co? A budu plakat někde v Občanským judu, jaký jsou to zlí lidi. Ne, ty seš šulin, že jsi chvíli nepřemýšlel. Ono to fakt není nic těžkého, myslet. Ani to nebolí, tak proč se tomu pořád tolik lidí vyhýbá? Proč raději "mluví s anděly" a podobný koniny? (Sem si dneska na Blogu zase počet)

Pak je tu i možnost jakési nevědomosti. Jasně, lidi jsou i nemocní. Padnou vyloženě do pasti, které se nedá předejít - a tu může nachystat jak lichvář, tak i sám život. V takovém případě je to jedině smůla. Ale zase. Když celej život prodepkuju a probulím, jako můj ex-spolužák, no to si teda pomůžu. Bulení až nakonec, prosimvás. Nevzdávat se může být těžký, ale opak je to nejhorší, co můžete udělat. A bejt blbec a nevzdělanec vám taky moc nepomůže. Vědomosti jsou velmi cenné - hlavně proto, že je dneska asi nikdo nechce. Přitom je to nejlepší obrana před zákrutami života, ze kterých nemusíte rovnou vyletět, když dodržujete rychlost a máte dost iq na to, se připoutat.

Závěr: buďte tak chytří, úžasní a bezchybně sluníčkoví, jako já. A mluvte s anděly, to strašně pomáhá.

10x otčenáš a 5x zdrávas!

Zdroje obrázků: http://m4.aimg.sk/profil/17779735.jpg?v=1,
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 9. února 2015 v 16:05 | Reagovat

Ta dávka sarkasmu nakonec... tvoje skepse je mi strašně sympatická :-D
Asi nemusím připomínat známý citát Alberta Einsteina o lidské hlouposti, co? Trefil se, panečku, trefil se víc než s celou relativitou :D

2 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 9. února 2015 v 20:39 | Reagovat

Asi taky začnu mluvit s anděly :D

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 10. února 2015 v 12:17 | Reagovat

Tohle už jsem někde slyšela tak milionkrát... :/ Jelikož mě tenhle "hejt" dloubl co citlivejch míst, zdržím se rozsáhlejšího komentáře.

4 Heaven Heaven | Web | 10. února 2015 v 16:46 | Reagovat

Někdy mi taky leze na nervy, že lidé nedokážou rozumně myslet. Ale ruku na srdce, každý občas jedná nerozumně nebo tak, že to jiným může připadat naprosto ujeté.

5 Irith Irith | Web | 10. února 2015 v 17:49 | Reagovat

Vypadáš hrozně naštvaně... spolužáci?
Strašně mi vadí fenomén "V zahraničí mají lepší..." Oh bože, to mě tak strašně štve. Všichni teď chtějí do Ameriky a přitom to je tam v mnoha věcech daleko horší než tady. Prostě idioti...

6 panda panda | Web | 10. února 2015 v 21:24 | Reagovat

Hele, na druhou stranu, já co mluvím poslední roky s lidma, nebo čtu blogy, tak to jsou spíš lidi, kterým ta společnost vadí. Což by mělo znamenat, že takoví sami nejsou. Na druhou stranu, když mluvím o tom, co mi vadí (ano, dělám tuto neřest taky), tak to vibračně přitahuju... hm... blbý. :D

7 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 13. února 2015 v 9:56 | Reagovat

[1]: To nemusíš, nejsrandovnější na tom je vlastně jeho sláva, která nezabírá :D

[2]: To bys měla! Lepší než ibalgin! :D

[3]: To se omlouvám... ale věštcem jsem se ještě nestal. Mohu na to položit otázku v tom dlouho slíbeném interview? ;)

[4]: To ano, ale něco jiného je vést tak celý život, to teprve naštve.

[5]: O tom jsem už kolikrát psal! Ani nevím, z čeho, ale rozhodně ne ze spolužáků :D

[6]: Mě zas přijde občas lepší nemlčet, ale jo, asi by mi to kolikrát pomohlo :D

8 stuprum stuprum | Web | 15. února 2015 v 19:31 | Reagovat

Školství u nás se potýká s celou řadou svízelů - stejně jako kdekoliv na světě. :)

9 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. února 2015 v 20:14 | Reagovat

S tím školstvím máš docela pravdu, já s tím souhlasím, na rozdíl od USA, kde je to nastaveno, že se ti lidi znají od školky a jdou spolu až do konce střední, jsem ráda za to co máme (upřímně- dělala jsem na SŠ přijímačky a udělala je, stejně jako zbytek mé třídy, neříkám, že je to mezi námi dokonalé, ale najde se tam pár jedinců se kterými se dá víc než vyjít :-D )
Lidi ti nikdy přemýšlet nebudou, ne ve velkém. Vždycky budeš mít pár jedinců, kteří tu věc na krku budou používat na sto procent (pokud to půjde). Lidi jsou strašně pohodlní. Mně se třeba baví vzdělávat. Nedělám to jenom pro maturitu (i když maturity se docela bojím) ale tak nějak pro sebe abych měla něco v záloze do toho života. Já prostě nemám ráda hloupý lidi. Možná proto působím jako mizantrop, ale já je fakt ráda nemám. Stačí mi můj hlouček chytrých a uvědomělých jedinců za který se klidně půjdu bít (naštěstí jich moc není), ale lidi jsou prostě blbí a já je nebudu mít ráda nikdy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama