Co nesnáším na Blogu

8. ledna 2015 v 16:09 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
No proč ne, proč se nenasrat hned do celé komunity? Dyť je to tak po ruce - museli jste to očekávat!! Ale ne, no worries. Sice titulek zní, jak zní, ale já se nehodlám navážet do blogerů - do PRAVÝCH blogerů, abyste rozuměli. Všechny komunity mají i svoje pomyslné plevy - ty, co by tam rozhodně patřit neměli. Tací pak dělají ostatním vcleku špatné jméno a to se mi nelíbí - ani ne tak kvůli sobě. A nejde vlastně ani tolik jen o lidi... Mám v oblibě ukazovat prstem a být subjektivní - to dneska výjimečně být nechci. No šak uvidíme, co z toho vlyeze! *Následuje dlouhosáhlý výlev*
První v pořadí vůbec jsou lidé, kteří vlastně nemají, co říct. Co to má jako být za blogera? Není snad blogování o tom sdělit světu nějakou myšlenku? Jo, určitě, jenže v takových těch článcích "Nooo dneska sem byla na záchodečku a udělala tří selfí" moc myšlenek nenajdu. Takové lidi (protože to určitě nedělají jenom holky), bych s lehkostí označil za attention whores, co by prostě vytlačily z pochvy i ten nejhanebnější detail jejich života v tak nudném sosu, že by to společně zabilo i dospělého vola. Dobře, jsou i lidi, co točí cojávím vlogy o jejich životě - ale umí to prodat, ta myšlenka tam je a nikdo se po ní nemusí ptát! Get over yourselves! Kéž by to byla jen potíž nějakých "malých holek", jak se říká... Nééé! Vy ste ma-gooor!

Za další odrůdu takové whore považuju i repetitivní deníčkáře. Sory, tenhle "literární styl" mi prostě nikdy asi nevleze pod kůži. Nebudu lhát, znám pár dobrých "deníků", ale to stejně nic nemění na tom, že devadesát devět procent zbylých jsou s prominutím méně hovniváloidní pisálkové, kteří nejsou s to vypracovat nějaké jiné téma, než sama sebe. To jsou tak zahledění sami do sebe, nebo jen neschopní vžít se do role čtenáře?! Takového toho běžného, co třeba po blozích čte, aby se inspiroval a ne aby se dozvídal, jak ten či tamta strávili den s flaškou a vibrátorem... A on to stejně někdo čte - je to vlastně sofistikovaný způsob vzájemného řiťolizectví, založený na pusinkách a kometování o povrchních kydech. A kidech.


Blbé mi třeba i přijde vést vyloženě blog, který je založený na slávě někoho jiného. Jo dobře, já vím, že máš ráda One Direction, ale mohla bys třeba zkusit i něco přínosnějšího, než opakování jejich filosofie a jejich jména v adrese? To už není nějaká preference, nebo tématická orientace, jen čiré omýlání už proslavené modly. Chlubení se cizím peřím a dolování na stejně ucáklých fanynkách, které na ten blog přijdou prostě kvůli tomu, jak se jmenuje. Humáč - a ještě takové to stalkování celebrit a denní updaty o tom, kde se dneska Bieber vyvalil na pláži? No sory, na bezbřehé kydy mám Novu. (TN.cz, respectively...)

Teď se možná hodně lidí dotknu, ale moc mi nevoní ani fotoblogy. Zase - rozlišovat. Něco jinýho je, když je autor opravdu profesionální, nebo minimálně kvalitní fotograf, jehož fotky skutečně zaujmou a jsou taktéž odborně vytvořené. Takový to že si někdo vyjde YOLO ven s Galaxy čtyřkou na tyči a hraje si na strááášnýho fotografa, to už tu kolikrát kdo hejtil. A je to pravda, namatlat na fotku holubince tři filtry z instagramu NENÍ umění a guess what, dokonce to NENÍ ani něco, co by někoho zajímalo. Ve focení se příliš nevyznám, ale myslím, že dobrou fotku od zgajdané ještě poznám. Hezké je třeba když někdo k tomu cestuje, nebo umí ještě připsat k fotce nějaký nádech.


A na závěr taky přidám - teď to bude dost hnusné - Grammar židy. Ti by si někdy zplynovat možná zasloužili, za to, jak przní všelijaké jazyky. (Eticky korektní poznámka: V žádném případě se nezastávám nacistických zločinů, nebo rasistických názorů, mým záměrem je jen vyjádřit svou myšlenku co nejpohodlněji.) Já vím, blogy jsou na koníčky, ale kolikrát z toho prostě vyjde kobylinec a trest je prostý - návštěvnost nula. Tehdy neškodí se zamyslet a poradit. Ale jak je sakra možné, že i takoví tydíti, co nenapíšou jedno slovo bez duši znásilnující chyby ty návštěvy mají? A jo, je pěkné i třeba malovat, modelovat - jenže když to fakt neumíš, tak to prostě necpi, to není o tom, co se komu líbí, ale prostě plesknutí do bahna. To je pak čas jít k něčemu jinému - holt nikdo není všemocný, ladies.

Opovažte se mi vykládat, že to k blogu patří - né nepatří. Všichni jsme jednou začínali, ale všichni jsme se taky velice rychle naučili, že psaní soplů nikam nevede, že podvádět se nevyplácí a negramotnost není cool. Drtivá většina těch skutečně nápaditých, dobrých a čtených blogerů - kteří snad nevymřou - se s tím naučila žít a za své čtenáře vděčí jedině času, čtení, originalitě, přemýšlení a psaní, psaní, psaní. Bohužel - abych citoval pana prezidenta - "za inteligenci některých nemohu" a tak ani nezměním fakt, že takové smažky tu jsou a budou, spolu se svými pochlebovači a vibrátory. Snad zvládneme oddělit zrno od plev - a raději na základě vlastního názoru. Co mi potom teda vadí je, jak to kazí dojem Blogu - chudáci ti tryhardeři, co odnesou blbé rapperské kecy za někoho jiného. Ono říct "mám blog" dneska moc fešn není. Proč?

Né, není to opportunismus. A váš názor, přátelé?

Váš "fk yea I'm back" Steeve X.

(Ano, mám v zásobě opravdu velké množství Lady Gaga gifů...)

Zdroj obrázků: Flickr.com - Brenderous, Mixy Lorenzo
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 8. ledna 2015 v 16:34 | Reagovat

Strašně ráda bych řekla, že souhlasím. Souhlasím především s tou gramatikou a s články o ničem. Jenže! Moje články jsou občas taky dost sebecetrický a neobsahujou žádné převratné myšlenky.. Tak radši mlčím... :D Bylo to hodně jedovaté, jako z kritika mám z tebe docela strach.. :D

2 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 18:32 | Reagovat

Nač ty "hejty"..? Když ti takové blogy vadí, tak je prostě nenavštěvuj ;-)

3 Kiwi Kiwi | Web | 8. ledna 2015 v 19:11 | Reagovat

No... Hezky jsi to roztřídil, to se musí nechat. Nemám k tomu slov, víceméně souhlasím, ale to je fuk, zaujalo mě něco jiného - Asi stárnu, nebo je to dopad na zrušení mého facebooku, ale přestávám rozumět některým slovům z tvé slovní zásoby. :D

4 Irith Irith | Web | 8. ledna 2015 v 19:16 | Reagovat

Tak teď jsi mi zasadil brouka do hlavy. Je možné, aby mittalmar, který jsem doteď považovala za absolutně bezúhonný, byl postižen odstavcem číslo 4 (sláva někoho jiného)? Asi ano... ach jo. Ale budiž nám uklidněním, že to je jediný blog o těchto "celebritách" na světě :-)

S článkem souhlasím, také mě hrozně rozčilují ty deníčkové blogy. A to ještě většině těch blogerů ani neumí moc psát a je to NUUUUUUDNÉ.

5 P.S. P.S. | Web | 8. ledna 2015 v 19:38 | Reagovat

Chm...kdybych ti měla říct vlastní názor - když se mi nějaký blog nelíbí, prostě na něj nelezu. Ale zalíbit se mi může asi jakýkoli, ať už je to fotoblog nebo deníček. Jde mi i o autora.

Ale nebyla bych k těm blogům tak kritická. Vždyť účelem blogu není svěřovat světu nějaká moudra. Pro člověka to bývá koníček a když se někdo nemá komu svěřit, použije k tomu blog a založí si deníčkový blog. Já netvrdím, že takové blogy žeru nebo čtu a divím se, co jsou lidé schopni napsat na internet (i když z části anonymně), ale na druhou stranu chápu jejich smysl založení.

Podle mě účelem blogu je svěřit se. Svěřit se se svými zájmy - a to může být fotografování, jídlo, One direction i náš vlastní život :-)

6 M. M. | Web | 8. ledna 2015 v 20:15 | Reagovat

No, je to docela kritický článok. Miestami až veľmi. :D
Čo sa týka mňa, ja to nejak extra neriešim, zaujímam sa skôr o obsah v článkoch, než o samotný celý blog. To až potom, keď ten blog začnem pravidelne navštevovať - pretože ma zaujali články.

Ja by som to veľmi ani neriešila, hlavne nie až takto podrobne a kriticky, každý má svoj blog a je to jeho blog, čo si s ním bude robiť, čo si naňho bude dávať a písať je jeho podľa mňa vlastná vec. :-) To, že mu tam ale nikto nebude chodiť, nikto ho navštevovať, pretože jeho články sú typu toho, čo si napísal, tak možno jemu to ani nevadí a možno aj vyhovuje. :-)

Ťažko povedať, síce aj mňa niekedy hnevajú niektoré blogy, alebo skôr články, ale nikto z neba učený nespadol. A keď sa mi autorov štýl alebo článok nepáči, tak to jednoducho vypnem a idem hľadať kvalitnejšie čítanie. :-)

7 Xerodoth Sigmius/KayW Xerodoth Sigmius/KayW | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 21:13 | Reagovat

Nah, blogy, které "nemají co říct" jsou náhodou hrozně podceňované! Není nutná myšlenka k pobavení psychicky vyčerpaného čtenáře hledajícího neinteligentní plácy, pobavení se nad chabou gramatikou a pokusem o pubertální fór. Někteří lidé si třeba stěžují na vady internetové populace rádi a baví je to!

Ale ne, z vlastní zkušenosti vím, že blog nemusí mít téma a jeho účelem je bombardace čtenáře něčím, čím se snaží jen pobavit cílovou skupinu. Jenže ta cílová skupina je mnohdy mimo okruh běžných blogových strávníků, no.

8 Janča Janča | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 21:18 | Reagovat

Ehmm.. co že se ti teda líbí? :D Fotoblogy taky moc nemusím, kor když jsou tam jen fotky a žádný smysluplný komentář, nebo jsou tak obří, že se mi to ani nechce načíst, natož abych dojela do konce. Chyby tu jsou stále a asi už navždy budou, protože každý občas nějakou udělá a ti méně zdatní jich nahážou do jednoho článku milion. No a deníčky? To asi jak u koho. Podle mě to někdo umí skvěle pojmout a dokonce zabaví i všedníma věcma, ale ostatní jen kecaj o ničem a zároveň o všem.

9 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 8. ledna 2015 v 21:40 | Reagovat

Obecně nejtěžší na psaní jako takovém (článků, blogů, literárních počínání...) je vžít se do role čtenáře. Je to setsakramentsky těžké.
On člověk se občas nad některými blogy musí smát, ale třeba se kdysi dávno někdo smál nad tím jeho. Ono by bylo nejlepší si těch blafů moc nevšímat, prostě nemusíš chodit na každý blog jehož autor ti napsal komentář v podobě reklamy nebo se nějak "inteligentně" vyjádřil. Chápu, že to může zamrzet, ale blog je vlastně společnost a máš v ní zastoupeny všechny možné vrstvy. Od každého něco :-) a s tím se musíš prostě smířit.
(Ale někdy to k ponadávání je, když je ta nálada, ale většinou je mi takových blogerů líto)

10 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 9. ledna 2015 v 14:39 | Reagovat

Poslouchám ten vítr, co mi z jedné strany naráží do okna a z druhý straší v komíně, klepu se tu zimou, páč jsem líná zatopit, a říkám si, že na blogy budeme mít dost podobný vkus.
Deníčky mě nikdy nebraly, ale přijde mi to logické. Toho člověka neznám a lidi, o kterých píše, že s nimi cokoli dělal, taky ne, takže proč to číst? A fotoblogy... před pár lety jsem často fotky přidávala, ale vím proč. Abych měla nějaké články, aby se mi v archivu u měsíců neskvělo jednomístné číslo. Ze stejného důvodu jsem často v začátcích psala i ty krátké soply, ale už je to smazaný a nevrátila bych se k tomu. A vykrádání paparazzi? Doteď nechápu, co na tom koho zajímá, ale chci o tom psát svůj článek, tak konec komentáře.
No a poslední... abych byla v duchu, tak gramatický nácek gramatické židy prostě nevystojí :D

11 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 9. ledna 2015 v 14:43 | Reagovat

Jinak mě docela zaráží, kolikrát se tu opakuje - když se ti nelíbí, tak je nemusíš číst. Nepřijde mi, že v článku je, že je čte. Ale že se mu nelíbí, tak proč to nenapsat, tohle je zrovna příklad článku o osobních preferencích podaný nenudně a ty baví leckoho.

12 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 9. ledna 2015 v 19:11 | Reagovat

[1]: Ale kuku! To není pravda, tvoje články jsou přínosné a inteligentní, tím pádem se mým definicím úplně vymykají :) Patříš mezi deníčkářské výjimky!

[2]: "Bohužel - abych citoval pana prezidenta - "za inteligenci některých nemohu" a tak ani nezměním fakt, že takové smažky tu jsou a budou, spolu se svými pochlebovači a vibrátory. Snad zvládneme oddělit zrno od plev - a raději na základě vlastního názoru. Co mi potom teda vadí je, jak to kazí dojem Blogu - chudáci ti tryhardeři, co odnesou blbé rapperské kecy za někoho jiného. Ono říct "mám blog" dneska moc fešn není. Proč?"

[3]: Jo, to je docela možné, já si třeba za pár dní taky nebudu rozumět, takže ne, nestárneš, jen nemáš stejnou mentální poruchu :D

[4]: No, v jistém smyslu asi ano, ale rozhodně jsem to tak při psaní nezamýšlel. Váš blog je aspoň originální a dobře napsaný :)

[5]: Jo, máme svobodu slova, jestli myslíš tohle. Ale některé věci je opravdu mnohem lepší nechat si pro sebe. Já takové blogy taky nečtu, ale vím o nich a vadí mi už jen z principu. Nemyslím si, že smyslem blogu je plácnout na internet každou koninu, co mě napadne - takže to pak shazuje zbytek těch lidí a to je jádro pudla :)

[6]: Viz. odpověď předtím. A je pravda, že ten či onen blog nikdy není záruka kvalitního čtení. Holt každý má i nemá své dny. A kritický článek je spíš jeden z mých mnoha, vrátil jsem se k nevděčnému, pubertálnímu a arogantnímu stylu. A je to docela fajn :D ;)

[7]: Co je "běžný blogový strávník"? Jak bys takového člověka popsal(a)? Nevím, nesouvislé hlody a zmuchlance bezmyšlenkovitého textu, to mi přijde trochu kontraproduktivní, nemyslíš? Kor to pak číst.

[8]: Neříkám, taky chybu kolikrát udělám, ale v poslední době se opravdu snažím se jich stranit, protože vím, jak to pak při čtení vadí - ten článek to hodně shodí, stejně jako forma a podobně. Léčba je jednoduchá - přečíst si to po sobě, to odstraní devadesát devět procent chyb. pro zbytek doporučuju napínavý román Pravidla českého pravopisu! :D A líbí se mi třeba názorové blogy, nebo povídky nepostavené na již vymyšleném podkladu.

[9]: Se zastoupením máš jistě pravdu, ale stejně si myslím, že blog není pro každého a že je zaměřen na cílovou skupinu - nebo by měl mít. Neboj, rozhodně nelezu na každý blog, co vidím v žebříčku nebo v komentech, ale  jak už říkám v odpovědích předtím - tohle je pseudopsaní a pokud se jeho autor nemá vůli zlepšit, nebo nekonfliktně poučit, nechápu, co tady dělá.

[10]: Díky za obranu rasistů :D (Literárních!) To s články "do výplně" taky znám - znám to, jako každý. Postupem času skoro každý přijde na to, že nic bez sdělovací hodnoty taky nevyvolá moc odezvu. Na blbý článek blbá návštěvnost! Těším se na tvůj článek :D Plus díky za obranu, tak nějak to myslím, jen kromě toho, že se mi nelíbí, nechápu ani jejich smysl, kromě degradace úrovně zbytku Blogu.

Díky za početné, věcné a rozvité komentáře! :)

13 stuprum stuprum | Web | 10. ledna 2015 v 1:15 | Reagovat

Já mám zas rád blogy, které jebou do druhých blogů. :D

14 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 11. ledna 2015 v 17:27 | Reagovat

Oh sakra, právě jsem se zastyděla nad svýma článkama typu "jsem úžasá, velice sexy a dokonalá a posaďte se z toho na zadek" :D
Ale musím s tebou souhlasit, nechci po nikom doktorát z jazykovědy, ale základy pravopisu není zas tak velkej problém a jestli někdo píše pravopisem jako z pomocný, pak je něco špatně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama