Ksicht z billboardu a jeho ovečky

16. října 2014 v 16:20 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Nechápu lidi, kteří se dobrovolně nechají vyplesknout na nějaký uřvaný bilboard! Vždyť samo o sobě už jen lhát voliči do očí vyžaduje koňskou dávku sebevědomí a drzosti. Proč tohle devadesát procent sněmovny provozuje? Proč se politika rovná podnikání? Jistě, ono se říká, měj samé jedničky, dobře se uč a jednou budeš muset pracovat jen hlavou... Jenže kolika politikům se tohle vyplní? (jo tak kolíka! :D) Vážně, kdy naposledy jste někoho z těch dvou stovek šašků viděli myslet?
Jediné, co mi vlastně vadí je, že politika už je jenom pro arogantní debily. Není tu žádné místo pro inovátorské, nebo naopak konzervativní postupy. Už je to jen fraška. Hloubání nad kuličkou trusu, které vyplázne na jedno ztracené odpoledne a macatý článek v televizi, který káže, jaká jsou ta individua v politice prasata a kolik v jejich bufetu stojí pivo. Tak už ale opravdu, kde jsme? Aby byla vláda plná takových kreténů, kteří dokáží zneužívat média? Ne, osobně si myslím, že komerce by v žádném případě neměla být součástí voleb, ani jiných politických aktivit. Ne takhle. A přitom politiku vlastně nikdo nechápe? Wat?

V "hlavní zpravodajské relaci" publikují přenádherné koláčové grafy a demografická schémata. Mimo to také utvrzují společnost v tom, že je strašně špatné, jak se v politice jenom žvaní... Tak teda nevím, co jiného by měli ti lidi dělat. Házet po sobě cihly? Inu, to by možná toho pitmoce Schwarzenberga probudilo, ale ničemu jinému už by to ve prospěch nehrálo. Tudíž ano, politici mají za úkol mluvit. Jenomže ne do mikrofonu s potiskem infantilní televize. Jestliže TOTO je vedení celého státu, všech deseti milionů občanů, jednoznačně se musí jednat na nějaké úrovni.

Lidé jsou až alergičtí na "politické kecy". Přitom tak pozoruju, že jde většinou o naprosté blby, kteří nemají ani tušení, oč jde, pokud jim to zrovna Koranteng nevysvětlí po Novácku - jinými slovy jim nevymele mozek rotačním mopem. Ano, je to fakt divné, že politici mluví spisovně! (...) Je to krávovina, nezajímat se o politiku. Neříkám, že každého ta dlouhá sezení musejí bavit, ale potom raději sklapněte, co se týče probíraných témat a názorů na jednotlivce. Buď to člověka zajímá, nebo ne. Nesnáším, když někdo praktikuje taktiku "všichni politici jsou blbci" a rozumuje, jako by sám byl Roosevelt.

Společnost - především ta česká - má ten hnusný zvyk do všeho kecat. To je jedno, že tomu nerozumí, svůj názor prostě musí jiným cpát a následně horlivě přikyvovat v rytmu všech ostatních hlav ve stádu. Kývnout na tohle, na támhleto, no protože je to přece skvělá věc, říkali to v televizi/novinách/rádiu. Ale všeobecná sovislost, širší dopad - to už nějak uniká zájmu. A pak mi tvrďte něco jako "co člověk, to názor". V postoji prostého občana k politice to tedy neplatí. Ne u všech. Kolik najdete ve svém okolí chytráků, kteří dokáží jen plavat s proudem všeobecných preferencí a náklonnosti? V desítkách mi to stačí.

Myslím, že každý by se měl alespoň okrajově zajímat o politiku. A ne ve smyslu řešit, který politik překročil povolenou rychost, nebo uštědřil jinému facku. Jak to vůbec můžete nazvat "řešením politiky"? Jasně že nikdo nebude dokonalý. Ale od rána do večera probírat, kdo ze zastupitelstva toho kolik ukradl, to je ten pravý příklad kontraproduktivity! Na druhou stranu...co jiného má ten chudák žurnalista do svého sloupku nacpat, když dnešní veřejnost není zvyklá udělat si názor na něco, co není očividné, nebo co jim nenakáže někdo jiný? Občas opravdu propadám tušení, že se politika dělá nepřehlednou naschval. Že se mění rychlostí blesku protože jí k tomu něco nutí.

Poslední věc. I když vezmu v potaz, že jde vlastně o nejvrcholnější okruh národa, stejně se tam točí nezdravě moc peněz.

Váš levičák Steeve X.

Zdroj obrázku : http://i.idnes.cz/11/103/cl6/SPI3ebeb8_Evropskparlament.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 16. října 2014 v 16:57 | Reagovat

V bufetu pivo? Sakra a nejsou ti politici defacto v práci? A tam se snad nepije, ne? :D

2 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 16. října 2014 v 19:39 | Reagovat

Znám jednoho politika, který je dle mého názoru čestným a slušným člověkem. Mám tedy odůvodněné podezření, že by jich mohlo být i víc. A rozhodně si nejsem jistý, zda bych byl raději, kdyby nám vládli oni "vševědoucí" kritici. ;-)

3 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 17. října 2014 v 7:16 | Reagovat

[1]: Heh, kéžby :D Myslím že nějaké osvěžení povolené mají - a ty ceny jsou pochopitelně nezdaněné :)

[2]: Ale ano, v politice narazíš i na slušné lidi, jenže ti bývají udupáni zbytkem stáda...A navíc nikdy nemůžeš s jistotou říct, kdo potají ukrajuje z dotací a kdo ne :)

4 Clarissa Clarissa | Web | 18. října 2014 v 11:46 | Reagovat

S tím "dobře se uč a budeš moct pracovat jen hlavou" jsi mi připoměl jednoho nejmenovaného politika, co před pár lety dostal po roce studia bakalářský titul...

Česká politika je už zkrátka založená na úplně jiných principech, než by měla a my lidé jsme už buď tak blbí nebo tak zlomení a znechucení, že s tím nedokážeme nic udělat...

5 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 18. října 2014 v 12:02 | Reagovat

[4]: [3]: Budu teď parafrázovat jednoho fantasy klasika: "Jistě, že existují i slušní politici. Stejně jako existují nezkorumpovaní soudci, přátelští policisté a děvky se zlatým srdcem.
Jen na ně člověk zkrátka nenarazí každý den." :D

6 Clarissa Clarissa | Web | 23. října 2014 v 17:26 | Reagovat

[5]: Jo, to už jsem slyšela. Jenom si ani za Boha nemůžu vzpomenout, kdo to řekl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama