Nemám rád (pseudo)Youtubery

23. září 2014 v 16:59 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Teda spíš...některé youtubery. Já je nebudu jmenovat. Prostě je fakt nemůžu vystát. Jejich ego, jejich projev, jejich všechno. Navzájem se kopírují a pak se mezi sebou perou o to, kdo s čím přišel první. Jejich názory jsou nejednou úplně mimo, o opravdových historických událostech ani součastnosti nevědí prakticky nic, akorát je užije na hloupé a nepravdivé vtipy, nadávání a neustálou výuku do života...Ne nechci všechny Youtubery shodit. Nijak mi nevadí lidi, kteří točí letsplaye, nebo baví diváky přes bůhvíjaké aplikace...to je zábavní průmysl zdarma na internetu a je to fajn, k čemu by pak nakonec to Youtube bylo, že? Jenže když mi pak nějaký náctiletý "umělec" začne promlouvat do duše, ká kdesi cosi, blbé kecy o komunismu a frontě na banány - nechceš si sbalit pultík a vyfičet na Václavák? Pane chytrej? Vzít stativ a zajít do lesa, načež vykřikovat úplně debilní a zkreslené "cool" názory...ee, to není umění. To je ubohost.

Většina těch "přihlouplých" youtuberských videí začíná sloganem "Jak být", nebo "Jak se stát" ...jako kdyby tihle filmaři spolkli všechnu moudrost světa... Přijde mi to jako naprosto hloupý a masy degradující trend, ve kterém už se začíná točit nemálo lidí a stejně tak i peněz. Smrdí to komercí. Jasně že když mi při nějakém elektronickém návodu začne někdo vykládat, že Zeman je největší chyba lidského pokolení, prostě se odkliknu jinam. Co je ale k podělání - oni se ti chytráci cpou už i do televize. Svoje hloupé názory a trapné hlášky tahají na fesťáky, letní tábory a bůhvíco ještě... Sláva ty lidi navíc časem úplně zkazí. Nejednou kroutím hlavou nad tím, jak tvůrci kdysi parádních a vtipných videí sklouzli k vydávání imbecilních snímků, snad jen aby na jejich konci mohli zveřejnit reklamu. Sigh.

Je to vlastně jako s blogem - taky jde o vyjádření sebe sama. Jenže poslední dobou pořád narážím jen na idioty, co se snaží být strašně "cool". Je to jako nějaká krvavá řež, přijde mi. Youtubeři se vzájemně pořád řeší, hádají se, hážou špínu jeden na druhýho a v neposlední řadě i na "Hejtrs". To jsou pro některé youtubery zkrátka úplně všichni, kteří s nimi nesouhlasí. Když má někdo jiný názor, je to prostě debil, co akorát "závidí" tolik odběrů a úžasnosti... No, abyste se z těch čísel...víteco. To je vlastně to jádro pudla. Youtubeři jsou nesmírně arogantní - většinou. Tváří se jako největší mílius, kteří by se pro své "fans" roztrhali, ale vešměs jen chňapou po "subskrajbech". Nesnesou žádnou kritiku a cítí se nehorázně dotčeni, kdykoliv někdo vyjádří nesouhlas s jejich veličenstvem. Sou často vlastně úplně vygumovaní. To má hloubku.

A pak jsou tady haldy stupidních teenagerek, které těmhle "slaďoušům" žerou každou hlásku. Takhle se dneska šíří debilní ideje. Youtubeři jsou bozi... Tak pardon? Dle mého skromného názoru není stoupnout si před kameru a zažvatlat pár "stráášně vtipných" hlášek nic těžkýho. Spousta "vlogerů" by se měla vrátit nohama na zem. Já jim nechci brát myšlenky, nebo nejdej bože odběry. Stejně tak vím, že spousta těch, co natáčí, to dělá čistě pro zábavu. Představit někomu novou hru, nebo natočit fajn vine? Nemám nic proti. Vykřikovat vymaštěné názory do davu ještě vymaštěnějších fanynek? Ech. Nakonec jde jen o to, kráčet v mainstreamu a vyřknout nějaké to pěkné a známé heslo. Proti proudu se mezi Youtubery plave dost těžko... Všechno, co slyšíte v "Televizních Novinách" koneckonců zazní i tady...bezva. Nakonec se prostě uchýlí k nějaké "šokující" krávovině a je vymalováno. Přijde mi, že vlastně nic kloudného neprodukují.

"Jou jou, sem fakt kůl, jou jou"... Ne chlapče nejsi. Jsi jenom příživník na mediální megakorporaci. Tak uboze se snažíš zaujmout, až se ti to povede. Nechápu tenhle svět videí. A vzhledem k tomu, že asi dosmrti neuvěřím, že někoho může bavit odpovídat a řešit otázky náctiletých bičíz celej večer, nechám to být. Nemám rád valnou většinu Youtuberů. Jsou trapní, egoističtí, hovno vědí a hustí hloupé kecy do jiných na potkání. Poslouchat názory z něčí hlavy, to už ne...Outro!

Nicméně zas tak žhavě bych to neviděl...je pravda, že jsem narazil i na pár dost slušných "točičů", ať už slavných, nebo neznámých. Jejich hlášky mě baví a dokud do toho nezačnou plést věci, kterým nerozumí, jen aby byli o pár čísel zajímavější, budu je mít v odběrech. #Pýs! Snad sem vám Youtubery moc neznechutil. Máte na ně taky názor? Mýlím se v něčem? Nerad bych všem křivdil, proto ještě jednou opakuju - není youtuber jako youtuber!

Váš ohraný Steeve X.

Zdroj obrázku : http://www.techieapps.com/wp-content/uploads/2013/05/Youtube-Marketing.jpg
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bocian Bocian | E-mail | Web | 23. září 2014 v 20:09 | Reagovat

Mňa najviac zo všetkého na československom youtube štve, že sa v jednom kuse rozoberá reklama a peniaze. My tu na blogu predsa nič nedostávame, robíme to pre zábavu, chceme sa vyjadriť a oni neustále vykrikujú čosi typu: nepoužívajte adblock, podporte nás, prepíšte na nás celý váš majetok a pod.

Je mi jasné, že tvorba videa je technicky náročnejšia, než vydávanie článkov, ale všakovaké akcie pre malé deti, kde ich zdierajú z vlastnej kože, to je trochu priveľa.

2 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 23. září 2014 v 23:37 | Reagovat

Nemám celkově ráda názor, že když někdo někoho kritizuje, tak mu jen závidí. Je to jen hloupá výmluva pro vlastní neschopnost přijmout kritiku.

3 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 24. září 2014 v 15:11 | Reagovat

[2]: : Stoprocentně souhlasím.
Já se vlastně ani na žádného Youtubera nekoukám. Občas si pustím nějaké video, když se nudím. Jo, možná Stylewithme, ale ta je vážně výborná. Hlavně ji tak trochu znám :D Dneska může natáčet každý blbec, který má kameru. Vlastně stačí telefon. Někdy jsou ti Youtubeři fakt na jedno brdo. Hlavně když je to něco jako "typy lidí na internetu" :D

4 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 24. září 2014 v 16:35 | Reagovat

Nač kritizovat, když jedním dechem nenavrhneme lepší řešení? Žádné youtubery pravidelně nesleduji, ale z toho mála, co jsem viděl, soudím, že trocha rozvahy a kritického přístupu by jim jen prospěla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama