Blog vs. blog

30. září 2014 v 17:29 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Takže blogeři málem měli psát o toleranci. Blogeři! Ti, kteří jsou snad nejhádavější komunitou v mladém světě budou textovat o něčem, jako je vzájemný respekt... No páni! Já osobně nemám rád mnohé blogy. Možná některé i víc než to. Stejně tak věřím, že spoutu blogerů nemusí mě, ale ježišmarjá aby se dělaly "zdi hanby" pro ty, kteří "se mi nelíbí"? Ste jinak v pořádku? Dost hustě se mi nelíbí, jak se tady dokážou lidi (dost často i já) do krve zhádat kvůli blbému článku. A je to čistě o tom, jak je kdo otevřený cizím nápadům, nic víc! Ach jo, proč sem zas takovej kretén -.-Na pytel třeba je taky to, jak nikdo "nechce nic mít" s "malými" blogery. Jinými slovy když je někdo ve světě blogu nový, musí teda minimálně půl roku držet hubu, vydávat články, co nikdo nebude číst a pak "možná" doufat v nějakého spojence? Ježiš... Naši páni "veleslavní" pisálci se podle mně strašně vzdalují slovu tolerance. Distancují se od té "spodní vrstvy" a úplně na ni kašlou. Asi si přijdou jako "lepší sorta", přičemž už zapomněli, že když blog zakládali, taky byli zbožně rádi za každou návštěvu...most of the time.

Sláva lidi kazí a já už zase po někom hážu špínu...ale ta komunita mě k tomu snad nutí, či co. A navíc má dementní předsudky. Jakože když má někdo blog vyzdobený ve stylu Katy Perry, je to debilní píčus, nebo co. Tak ať si píše o lízátkách a bombónech, když jí/ho to baví! Nikdo vás nenutí to číst, ne? (...) Jenže abychom se pak zase nedostali k odsuzování druhých na základě tématu jejich článů... I text o One Direction může být slušným kouskem literárního umění, nebo se snad pletu? Vážně si lidi myslíte, že je to jenom o tom, cpát svoje články do výběru dne a odstrkávat všechny kolem? Nebo naopak dělat nejlepšího kamaráda a uesbéčkovat svoje okolí do skonání? Nein nein nein nein!

V jistém smyslu nás k tomu celý systém i nutí. Mnozí žijou v představě, že by raději "ukomentářovali" půl Blog.cz, než aby jim "unikla" nějaká návštěva. Co je to vůbec za hloupou teorii, "koment za koment?" Jaký mají ty komentáře pak mít smysl, když jsou to jenom blbé reklamy. Uživatelé pak často věnují víc pozornosti tomu, jak v komentu vypadá jejich profilový obrázek, než co za plky to vlastně píšou... A teď pozor, netvrdím, že komentovat není správné. Pouze upozorňuji na fakt, že se komentování zvrhává v seberealizační speechy typu "oběh!!" "Mooooc hezký článek!!" apod. Jasně, když mi někdo pochválí článek, taky se k němu kouknu, co je zač. Ale abych v tom zaváděl pořádky jak v meskovym kalendáři? (Co mám furt s těma menskama?!)

Blog by neměl být o slávě. Neměl by být o reklamách a už vůbec ne o vzájemném hejtování, nebo něčem podobném. Blogeři jsou přece v jistém smyslu umělci, myslitelé, šťouralové a pátrači! Měli by svůj čas za klávesami strávit poznáváním názorů jiných lidí, jejich analýze a tvorbě myšlenek vlastních. Jenže co se ve skutečnosti dostává na povrch? Kopírované články, nesmyslné deníčkářské paskvily, co člověku nic nedají a nebo "Jééé koukněte, co jsem našla na Youtube!"...tak to si s prominutím strčte do rozepsaných. (Tohle byla spíš nadsázka...zkrátka nevidím pointu ve článku bez myšlenky, bez vlastního snažení...)

Článek bez názoru je jako příběh bez pointy. Zbytečnost. Stejně tak je blbost neustále se navážet do jiných. (Jako to dělám já :D) Není nad to vystihnout svůj názor trochu peprněji, ale co je moc, to je moc...Už je to snad jenom o reklamě, o chytlavém titulku, o ukecávání adminů a "sčítání lidu". Myslíte si, že ten, kdo není v autorském klubu, má zatím jen pět článků a nevede si seznam milionů EsBéček je "špatný" blogger? Co je to tu potom za pošahanou společnost? Nové blogy jsou jen ufňukanci a lidi, co by to radši měli vzdát a jít se zahrabat, co? Když to teda shrnu - na blogu jen zřídkakdy lze narazit na "toleranci" v tomhle ohledu... Není špatné zviditelňovat se, je ale pěkně hnusné jít přitom přes mrtvoly. Je rozdíl mezi reklamou a prodáváním sebe sama. Mezi smysluplnou reakcí na článek a nuceným "komentářem". Na tomhle serveru nejste jen vy! To je teda systém...

Dans tout le blog, je m'abandone et je m'envole -vole -vole -vole -vole...

Stopro to není případ VŠECH autorů na Blog.cz, já jen... fakt se mi nelíbí jak jedni na druhé dokáží pohlížet tak strašně z patra. Jak dokážou být lidé tak plní názorů a vlastních skvělých myšlenek takoví snobové. Takoví debilové. Nechápu tuhle povrchnost, povýšenecké chování a stupiditu některých blogových pravidel. No což, asi bude stejně třeba zase jednou držet hubu a kráčet s davem...

Váš Little Monster Steeve X.

Zdroj obrázku : http://pilslovensko.files.wordpress.com/2009/05/lenovos125b45d.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Ladybug Black Ladybug | Web | 30. září 2014 v 17:35 | Reagovat

Z části s tebou souhlasím. Rovněž si myslím, že by blog neměl být o slávě, ale měl by být o něčem. Nenávidím, když něco hledám a vyskočí mi x milionů blogů s jedním a do písmenka stejným článkem. To je na postavení ke zdi !!

2 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 30. září 2014 v 21:03 | Reagovat

Nejsi kretén, jen máš svůj názor. Toleranci v dnešním světě nehledej. Pokud je tohle opravdu hlavní smysl blogu, tak mě to hluboce uráží. Nezáleží přece na tom, jak dlouho zde člověk přebývá, ale na kvalitách článků. To, že nějaká pipina s růžovým blogískem má pak větší návštěvnost než člověk s hlubokomyslnými poselstvými, je další důkaz o omezenosti lidského pokolení.
:D Je možná pravda, že si dost stěžuješ, jenže co dělat, když je všude kolem tolik idiotů? Samozřejmě ne všichni.
N´abandonne pas :)

3 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 30. září 2014 v 22:11 | Reagovat

Všimla jsem si, že někteří z těch "lepších blogerů" jak píšeš se neobtěžují odpovědět na můj komentář na jejich blogu, ačkoliv na komentáře ostatních "velkých blogerů" normálně odpovídají. Nebudu jmenovat, ale pár lidí to takhle dělá, což zamrzí. Vytváří tak komunitu v komunitě a nám dávají najevo, že jsme póvl.

4 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 1. října 2014 v 14:19 | Reagovat

Stěžovat si můžeš, ale je to to jediné, co můžeš udělat. Já si taky všimla, že někteří "lepší" blogeři, ať už takoví jsou nebo se takovými nazývají, se často povyšují. Nechci všechny házet do jednoho pytle, ale většinou to bývá AK. Když už se mi dostalo nějaké odpovědi na komentář, většinou to bylo kousavé "ty o tom nic nevíš, protože máš na blogu...". Celkem smutné. Jsem ráda, když může s nějakým blogerem normálně komunikovat, nemám potřebu se s někým hádat (od toho tu jsou skuteční lidé :D)

Mimochodem, když víš všechno, kdy jde nový album a klip k Gypsy :-D

5 Teeve Teeve | E-mail | Web | 1. října 2014 v 14:27 | Reagovat

[3]: !!! Mám stejný pocit :-). A zažívám to u hodně blogerů. Kdy já si dám práci, že jim přečtu článek a napíši komentář - a je jedno, že klidně i nějaký obsáhlý, je jim to někde, nejsem dost blogerka na to, abych jim stála za odpověď. I když, štve mě celkově, když mi někdo neodpoví na komentář, zvlášť, když tam vážně je na co odpovědět, nebo ještě líp, když se přímo na něco zeptám. U těhle blogerů si potom vždy řeknu, tak seru na vás, já vám tu komentovat nemusím. ... :-D

S tou zdí hanby - nenarážíš konkrétně na mě? :-D Ale zda-li jo, tam pardon, že jsem vyznívala tak, že jsem tam zařazovala lidi, co se mi nelíběj; protože tak to fakt nebylo, každýmu se líbí něco jinčího, já tam posílala jen obíháky a reklamáky, dávat tam někoho jen proto, že se mi nelíbí, by bylo fakt moc.

Ale fajn názor. Je ale celkem těžký vést blog, když nikoho nezajímá. Takhle, nemyslím si, že kdybych neměla komentáře, tak se poseru, ale k čemu bych pak psala? Jasně, psala bych pro sebe, ale já u psaní toho článku třeba chvíli strávím, zajímaly by mě názory ostatním, nějaký to vyjádření. Bez diskuze si připadáš méněcennej. To je na houby :-).

[4]: Jaj, souhlas i s tebou, členové AK si o sobě myslej, že jsou... a přitom jsou... Ale samozřejmě ne všichni, je tam hodně vyjímek :-). Tam mě nekamenujte!

6 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 1. října 2014 v 15:05 | Reagovat

Tak a jdu odpovídat na komentáře, už jenom z principu :D

[1]: Přesně tak, není to vůbec jen případ téma týdne...

[2]: Já už jsem takovej, věčnej potížista! ;) S tou kvalitou článků máme naprosto stejnou filosofii...

[3]: Heleď oba víme, že na odpovídání na opravdu VŠECHNY komentáře často prostě chybí čas a možná slova... Ale jasně, chápu, co chceš říct :)

[4]: Je to to jediné, co ZATÍM můžu udělat! ;)

Jestli vůbec klip vyjde, to nikdo neví. Místo Gypsy totiž vyšlo video ke G.U.Y, tudíž už je počet tří singlů zaplněn. Spíš bych viděl pravděpodobnější až klip k singlu z nového alba - Stache. A to je teda pecka! :) Ale kdoví, necháme se překvapit! :) Datum vydání neví ani sama Gaga, zatím je to asi ve fázi tvorby :) (Navíc má plný ruce koncertování!) :)

[5]: ...viz komentář u Lydonky. :P Možná je to i součást žurnalistovy duše být trochu nafoukaný :D To s člověkem udělá přílišnost znalostí! Nechoďte do školy! :D

Všem zúčastněným děkuji za názory...

7 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 1. října 2014 v 15:54 | Reagovat

Jo, souhlasím. Třeba takový Mittalmar jsem objevil právě jako zbrusu nový. Námět k hádce/diskuzi/výměně názorů: proč mám poslední dobou pocit notebook=lenovo? Protože já mám Acer :-D
Obíhání a podobné kraviny z duše nesnáším a myslím, že ve svých oblíbených žádné individuum s touto úchylkou nemám :-)

8 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 1. října 2014 v 18:02 | Reagovat

[6]: : Ja jsem cetla pred parr tydny na ladygaga.blog.cz,  ze Gaga by mela natacet klip k Gypsy nekde v Belgii nebo ve Spanelsku, ale ted kdyz vydala Cheek to cheek se mluvi jrnom o albu a jako by se po klipu slehla zem, tak jsem na vazkach.

9 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 1. října 2014 v 21:35 | Reagovat

[8]: Takovejch informačních šumů je spousta. Sleduj její Twitter a víš všechno podstatný včas :D

10 Irith Irith | Web | 5. listopadu 2014 v 16:33 | Reagovat

[7]: Jaja. A nedovedeš si představit, jak jsme byli šťastné za každý jeho komentář... pak nám najednou komentovali tři (ještě Clarissa a Michell) a pak se tak nějak roztrhl pytel.
Co mě ale poslední dobou strašně štve, že nás zřejmě už nějak našli ti "sb lovci" a píšou nám neduchapřítomné komentáře typu "Fakt hezký blog". Už od začátku jsem doufala, že mittalmar zůstane nenápadný, důležitý jen pro ty, kdo se o Středozem opravdu zajímají. A teď se tam nahrnou tihle... elfové a je to celé v háji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama