Prosím, nefoťte mě!

14. srpna 2014 v 18:49 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Říká se, že fotky jsou vzpomínky - že nám pomáhají vybavit si málem dávno zapomenuté zážitky, místa a lidi. No... s odhlédnutím od polemizování nad tím, kdo by si mě jako chtěl pamatovat, nechci na ničích fotkách figurovat. Nikde! Vážně mě už to věčné cvakání foťáků unavuje - zvášť před mým ksichtem. Svět se staví na "dokonalých profilovkách" v koupelně a všeobecně snímcích s deseti filtry a podpisem autora z Malování.

To není nic pro mě, dělat někomu v objektivu modelku. Neříkám, když to někoho baví... mě ne. Přijde mi, že lidi by na mě raději koukali jen přes hledáček, něž aby se odhodlali normálně pohlédnout do očí a vnímat realitu. (Dost lidí by využilo i hledáček zbraně) To je samé cvak cvak a mě to deptá, otravuje. Člověk se na všech fotkách falešně zubí, předstírá nějakou úžasnou náladu, jen aby co? Udělal dojem? Well, I don't need this. Jak můžou pak ty vzpomínky být důvěryhodné a pravé, když se na nich přetvařujeme a skutečnost si "odfiltrujeme" nějakou sépií?
fotooJá si fotím budovy, krajinky, památky - cokoliv, kde není nikdo, kdo se může snažit ovlivnit pravost situace. Stěna mi nemůže lhát, že je modrá, i když není. Člověk by mi nakecal i že je pomeranč, aby dostal lajk... no vidíte - a už zase píšu ofenzivní článek, ale je to prostě tak. Nemám rád focení mé osoby. Nestojím o to, viset někomu v bytě a čumět na něj každý ráno, když prochází chodbou. Stejně tak nestojím o to, být součást něčího příspěvku na Facebooku. Slepou kritiku a "emoční" hodnocení nepotřeuji zažívat ještě i online. Nechci lajky a nechci ani komentáře typu "Slušííííí". Chcete na mě mít vzpomínku? Nooo, to je sladký - tak si se mnou zkuste třeba povídat, než shrnout všechen čas se mnou strávený do klikání na spoušť!

Jo, teď budu ofensivní - pěkně mě štvou ty metrosexuální pipky, co se fotí s výstřihem až ke kotníkům a nezapomenou přidat titulek "Sem tak ošklivá", načež hystericky slovně upálí každou nebohou duši, která se pokusí vyjádřit byť jen náznak nelibosti. To je přece tak povrchní! Get over yourselves! Tak. A neříkej mi bejby.

"Vyfotíš mě pod vodou s rybama?!" "Vyfotíš mě pod vodou bez ryb?!" praví jedno moudré české pořekadlo... Tak přesně tak nenávidím trávit dovolenou. Lidem je vlastně u prdele, kde jsou, jen když z toho hlavně bude dobrá selfí. To jezdíme na dovolenou se fotit, nebo co? Můj snapchat je přervaný vyšpulených rtů, prdelí a nechtějte vědět čeho. Vážně, lidstvo, je ti něco? Je to nějaká trapná soutěž - kdo kde byl, kdo se kde měl možnost vyfotit? I mean... jasně, je to fajn být někde mimo stereotyp domova, ale idealisticky to cpát všem? Eugh.

Fotky jsou silný nástroj - pozor na to!

Váš anonym Steeve X.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 14. srpna 2014 v 18:56 | Reagovat

Lidi kazí fotky. Ať už s rybama nebo bez nich :D :) souhlasím ;)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 14. srpna 2014 v 20:28 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Problém je v tom, že většina lidí absolutně neumí se svým fotoaparátem zacházet, tudíž vznikají rozmazané plochy čehosi v čemsi. A co se týče "selfie", už jen samotné slovo, ve mě vzbuzuje nový rozvoj alergie. Vlastním Instagram téměř dva roky a je až neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni a jak jsou si všichni podobní - stejný postoj, stejně našpulená pusa, stejné oblečení a to nejhlavnější - fotka před zrcadlem v oslepení z automatického blesku ztrácí svoji podstatu a vlastní sílou spolkne i daného rádoby umělce, co ji vytvořil. Bohužel na mě tento světový mainstream působí tak negativně, že už mám pevnou averzi vůči těmto "naklonovaným figurkám" nejen z prostřednictví virtuálního světa, ale i z toho reálného.

3 Bocian Bocian | E-mail | Web | 14. srpna 2014 v 22:14 | Reagovat

Smiem  ti podať ruku? Článok verne vystihujúci môj duševný stav, keď odo mňa ktokoľvek žiada pózovanie pred objektívom :-D. Omnoho radšej ponechám nejakú krásnu krajinu nepoškvrnenú ľudskou hlúposťou.

4 Radfordová Radfordová | Web | 15. srpna 2014 v 13:30 | Reagovat

to já si tu fotku nechám zkazit ráda, zvlášť pokud je to někdo, na kom mi záleží a vím, že mě může kdykoliv poslat do háje nebo se změnit k nepoznání. proto si fotím kluky v mainstream obchodech v mainstream růžových košilích a na oplátku dovoluju jim fotit si mě. co už, že vypadám jako blbec, ono se tolik nestane.
s tou dovolenou... to mě čeká dneska odpoledne. co se dá dělat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama