Motivace je někdy pitomost

27. srpna 2014 v 19:19 | Steeve X
Je tomu už pár měsíců, co jsem od kamaráda (doufám, že blog čteš! :D), dostal CD nahrávku s názvem "Motivace". Říkám si proč ne, třeba to může být celkem fajn na přemýšlení a utřídění myšlenek. Můj otec, naopak, mě ihned obdařil řekněme skeptickým pohledem. "Doufám, že poslouchat to nejdeš!". Inu nezbývalo, než to zkusit a zažít ty vokály na vlastní pěst. A dámy a pánové...to bylo něco.

motfuj


Po zapnutí Windows Media Srajteru na mně okamžitě vyjel takový ten hrubý, bublavý bas, patřící nějakému přezrálému účastníkovi první světové. A hned začal. "Tkví ve vás nevyužitý potenciál" "V motivaci tkví cesta k úspěchu" "Je třeba nejen plnit všechny úkoly, ale přidat vždy něco navíc." ... Jinými slovy, nechte si vylízat mozek. Tahle nahrávka očividně netouží po tom, nějak vám pomoci v kariéře, ona z vás jednoduše vychovává poslušný lidský zdroj. Ano, jinak, než touto nálepkou nemůžu člověka, který to poslouchá, nedej bože tomu věří, označit. Krásný obrázek manažerské mysli. Úředníček mu maká na sto deset procent, z práce, která ho denně sere se jen tupě usmívá, na nic se neptá a nestojí o odměny - je "motivovaný". Jinými slovy se dobrovolně nechá zneužívat nějakou zkurvenou korporací a vůbec mu to nevadí, protože si chudák myslí, že to dělá pro sebe. Jistě... následuje své cíle, chce kariérní postup a peníze pro svou rodinu. Proboha ale takhle se to dělá? Už nelíže vedení řiť, ale rovnou i kulky? Nechápu to, opravdu ne. Jak jedna stupidní nahrávka dokáže změnit normálního člověka ve stroj na peníze - bezduchého křečka v kolečku.

"Jděte za svými sny" tvrdí nahrávka. Zároveň však nesmíte dělat tohle, támhle, todleto a fůru dalších "kontraproduktivních" věcí. Víte já bych se nikdy takhle nenechal zmanipulovat. Jediná překážka v životě je pro člověka mít vlastní názor. Jakmile plně nesouhlasíte s většinou, jste odkopnuti, nemáte důvěru. Proto je demokracie našeho stylu na hovno. Je to vyhnané do extrému. Nevybočovat, držet hubu a krok a pracovat "pro stádo". Jinými slovy pro nějakého tlustého pasáka ve smokingu, který si za vydělané peníze postaví vilu na bahamách. Hlavně že jste se sebou spokojeni. Hodnoty netvoříme, jenom ty vily.


No a na závěr...kde do prdele bere někdo tu odvahu cpát mi, JAK a CO si mám myslet? Ježiši, svět stojí na vlastních názorech, lidí, a jestli je nebudete mít, zcela ho ovládnou ti, kteří vám své cpou! Když se všichni budeme chovat tak, jak káže nějaká chytrá nahrávka, skončíme jako otrocký stát, kde otrokář ani nebude potřebovat bič! Zadarmo ani kuře nehrabe. Za každou odvedenou práci máte naprostý nárok na odměnu, nějaká solidarita se může jít v tomhle ohledu vycpat. (Charita je prosimvás něco jinýho, doufám že mě v komentářích zas někdo nebude chtít chytře překrucovat.) Chcete motivaci? Myslete na to, co sobě a blízkým za ty prachy, keré vydřete a řeknete si o ně, koupíte. Materialismus není špatná vlastnost - paní na EZO.tv si může blekotat, co jen chce. V tomhle světě prostě musíme být trochu sobci, jinak budeme ve finále mít velký kulový, protože nikdo nikomu nic nedá. Kromě "motivovaných" fušařů. Dneska nás využívají ze všech stran, tak proč jim to ještě ulehčovat? Proto říkám "Fuck the system". Já budu rači mít v hlavě bordel. Bude nepřehledný, ale můj!

Váš hater Steeve X.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 29. srpna 2014 v 10:51 | Reagovat

Mluvíš mi z duše. Mám blog primárně o fantasy, ale čas od času neodolám, odbočím od tématu a hřmím a duním obdobným způsobem. Čím víc nás bude, tím lépe ;-)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 29. srpna 2014 v 11:33 | Reagovat

Tento tvůj článek mi připomněl moji tetu, která zhruba dva roky navštěvuje "šamanské sezení", alespoň tomu tak ona říká. A jelikož jsem v tomto směru nadmíru skeptická, mám pocit, že se jedná o nějakou sektu. Už jen její chování mluví za vše - nedokáže hovořit o běžných tématech, nechává tomu hloučku bláznů peníze, takřka už nezná realitu a zatvrzele si stojím za názorem, že už má úplně vymytej mozek. Vždycky byla naivní.
Před pár lety mě do toho svého "magického světa čar a kouzel" doslova zasvětila a nevědomky se mnou manipulovala tři roky. Ještě, že jsem se z těch zakořeněných pout a vyšších dimenzí dostala pryč.
Nechci o ní mluvit špatně, ale mám pocit, že už jí není pomoci.

3 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 17:30 | Reagovat

[2]: To je li líto, ale tak nějak si za to asi může sama, že? Obrátky strojů na lidské zdroje se nezastaví :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama