Jíme samé hnusy!

16. srpna 2014 v 18:19 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Je pro mně šokující, jak dnešní "moderní" lidé - speciálně češi - vůbec nedbají na to, co vezmou do huby. Situace je přitom opravdu vážná. Myslíme si, kdovíjak si žijeme a jíme zdravě a pravda je přitom úplně někde jinde. Chemie, tuny cukru, dochucovadla a podřadné plody máme na talíři každý den a zjevně nám to vůbec nevadí. Naopak, ještě jsme vděční všem těm "dovozcům" a obchodním řetězcům. Z televize se pak nejraději necháváme KRMIT blbými žvásty o tom, jak je to všechno přírodní a Portavinový inspektor to jistí.

jidloo


Začnu u zmíněné chemie, protože ta je snad úplně nejhorší. Vážně, kdy jste naposledy četli složení výrobku na obale a nezakopli přitom pohledem o tuny "éček" a dochucovadel? Vždyť dneska už prakticky nic není tím, za co se vydává. Čipsy nejsou z brambor (ani debilní "Farmářské"!), limonády neviděly ovoce a jogurt je jedna oplzlá syntetická břečka, která nemá s nějakým mlékem pranic společného. Jíme výtažky. Výtažky z "něčeho" rozpuštěné v něčem levném, co se dá snadno vyrábět ve velkém. Úžasné McNuggets jsou vlastně odpad z masa - kostičky, očíčka, kůže a žilky, společně rozmixované a napumpované "příchutěmi" a "vylepšovadly" - což jsou vlastně legálně využité drogy. Ale jo, proklatě dobré kuře to je!

Ono jsou vlastně všechno drogy a podprahově návykové sračky - limonády jsou krásným příkladem. Dejte si jejich složení a základy organické chemie dohromady a garantuju vám, že už je nikdy chtít pít nebudete! Mléko, co ani zaboha nezkysne, dřív z něj bude šutr, než sýr a po otevření zůstane "čerstvé" ještě další milénium? Mňamka. A strup? Proboha, co to je - že, děti? ... A nemyslete si, že voda tomu uniká. Ta z kohoutku je z větší části chlór a s tou balenou radši jen splachujte.

Zelenina to s přehledem završuje. To je vrchol všeho kulinářského odpadu. Je to s ní až tak hnusné, že to zveřejňují i média. Shnilá, špinavá, přezrálá, nebo napůl zelená - taková je téměř každá plodina u nás v marketu. Ale buďme zas trochu objektivní - nerad bych si nechal nacpat, že každé rajčátko je souměrně kulaté, v přesně daném odstínu červené a s odchylkou v těžišti jen pár milimetrů. To sou kydy! A nejen to, je to zase chemie. Postřik, který je z lenosti "ochranný" nám ve výsledku škodí tak pětkrát víc, než nějaký hlodavec, který by se dal odradit daleko decentnějším (ale drahším) způsobem. Zas jen peníze. Peníze, peníze - už s nima vážně běžte do prdele!

A taky radím, že až narazíte v obchodě na přihrádku s označením "BIO", vemte nohy na ramena. Aspartam, kyselina fosforečná a E150D se těší na naše další sousto! A my se těšíme taky, protože nám ještě asi nedošlo, jaký odpad se to k nám tak ekonomicky vozí. Jenže co my s tím? Ve finále se tomu humusu vyhnout nedá. Snad jen pečlivým studováním obalů se složením a ...well... obezřetností, co se týče naslouchání reklamám. (Aspartam byl populární kromě CocaColy také už za druhé světové války - jenže to byla chemická zbraň :/)

Váš oblíbený inspektor Láďa... no kurva.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jeden chytrej jeden chytrej | 16. srpna 2014 v 22:29 | Reagovat

Pomoc je vcelku snadná. Pěstovat si vlastní ovoce a zeleninu, chovat vlastní domací zvířectvo. Je-li kdo z města, najít si kamarády mezi skutečnými ekofarmáři a brát věci jen od nich.

2 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 22:40 | Reagovat

[1]: Pro někoho dost neschůdná cesta. Představ si, kdyby to museli dělat zaměstnaní, staří, nebo jinak znevýhodnění lidé. Taky můžeme být farmáři všichni, ale to už tady jednou bylo...

3 jeden chytrej jeden chytrej | 16. srpna 2014 v 22:49 | Reagovat

[2]: V tom se částečně pleteš, staří lidé z venkova to dělají běžně a mají to takříkajíc v krvi, neb tak byli mnohdy vychováni. Ke své vlastní obživě až tolik půdy nepotřeješ, stačí větší zahrada. Jestli mi nevěříš, gůgli a studuj! To, co bylo kdysi, může se klidně vrátit. Dle zákonů evoluce nevyhrává nejsilnější, ale ten nejpřizpůsobivější.

4 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 22:53 | Reagovat

[3]: Souhlasím, jen si opravdu nedovedu právě kvůli té evoluci dnešního "vytíženého" člověka, jak ještě skáče kolem zahrádky. Nepřehánějme tu oblébenou privatizaci a zachovejme dobré věci, jako je JZD (zním jak komunista?). Zemědělství řešené jako velký průmysl není špatná věc - stačí změnit ten pitomý obchodní přístup, netřeba přetvářet celou společnost.

5 jeden chytrej jeden chytrej | 20. srpna 2014 v 11:39 | Reagovat

[4]: Možná je to tím, že věříš v neustálý vědeckotechnický pokrok, kdežto já se soustředím spíš na limity člověka jako jednotlivce i celé společnosti. Tak jako umírají jednotlivci, končí dost možná celé civilizace. Místo nich se rodí a vzniká něco jiného. Věčný to pak koloběh. Čím komplexnější a složitější společnost, tím více je zranitelná a závislá na různých detailech - aby byla všechna kolečka řádně promazaná a točila se, jak je potřeba.    

Komunismus je ve své podstatě hezký ideál (stejně tak jako třeba křesťanství), ale v praxi se skoro všechny podobné ideály hroutí na lidech a jejich sklonům podlehat svým slabostem. Teď frčí spíš komunitarismus (http://cs.wikipedia.org/wiki/Komunitarismus).

Myslím si, že podobné věci, jako je sounáležitost, ochota obětovat se pro druhé, ono nakonec i ta demokracie v pravém slova smyslu atd. nejlépe fungují v menší skupině lidí. Když je jich kolem stovky jako v pravěkých tlupách či v indiánské vesnici, dokáží se navzájem ohlídat a kooperovat ve prospěch svého malého společneství. Čím větší počet tvoří nějaký "celek", tím více se takové společenství podobá stádu, které se spíš nechává vést.

6 macatamamina macatamamina | Web | 1. září 2014 v 21:10 | Reagovat

JO, lidi jedí sračky a vůbec to neřešej. Já mám problémy s váhou, ale snažím se jíst co nejzdravěji. Etikety na potravinách čtu a dávám si na vše pozor- obzvlášť kvůli synovi, chci aby byl zdravej. Zelenina s obchodu je hnusná, ale člověk si občas nepomůže. My sice máme zahradu a pěstujeme si vlastní ovoce i zeleninu, ale taky ti to nevydrží na furt.
Ale je zajímavé, jak reaguje organismus člověka, co si dává na jídlo pozor a jak reaguje organismus toho, co sešrotuje všechno. Před dvěma lety mě kamarádka vzala do Mekáče (nikdy před tím jsem tam nebyla. Tý jo, ona to spráskala jak prd a já měla po třetí nugetě problém. Snědla jsem to a pak mi bylo celý víkend špatně. UŽ NIKDY VÍC!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama