Jak se (ne)projevovat na Facebooku

22. srpna 2014 v 16:39 | Steeve X |  Section de l'auteur (Autorské)
Ještě nedávno jsem se dost divil, pokaždé když mi někdo z přátel oznámil, že si ruší svůj Facebook profil. "A to jako proč?!" zarazil jsem se vždycky. Obdoví údivu však skončilo toho nedávného dne, kdy jsem i já odhalil poklady mého přestárlého profilu, které jsem na něj sám nahrál. A ano, je to fakt dost trapný. Fotky, statusy, profilové informace - mezi všemi těmito rubrikami se najde spousta nyní už nežádoucích...ehm...prvků. Do prčic, co budu sakra dělat :D

fbk


Období existence profilu mám chronologicky rozdělené do...řekněme vrstev. Já jsem perspektivní a novým věcem otevřená osoba, abyste věděli, takže mám FB už od roku 2009. No a tam pramení všechny problémy. Jako malé drzé dítko jsem toho ve statusech, zprávách a komentářích nakecal opravdu požehnaně a ne zrovna nějakým vysoce uměleckým stylem. Jenže potom...potom přišly fotky. Rozličně stavěné, stejně vždy giganticky trapné. Jak holka, vážně. Díky bože za blogovou anonymitu. Jediná mne znalá blogerská duše je Leri, která - pevně doufám - se v tom moc nimrat nebude :D Doporučuju vám taky si "projet" vaše kotviště v sociálních vodách, protože tam na vás určitě čekají taky truhly plné "překvápek".

Takže se za svoji Facebookovou minulost stydím a teď už díky bohu naprosto rozumím všem "mazačům". Sice se mi asi ani při vší důslednosti nepodařilo zbavit můj profil všech těchhle "vší", ale víte co? Mazat ho nebudu. Něco nechám, bude to vzpomínka. (To méně trapné, pochopitelně) Když má opravdu Facebook ukazovat, jací jsme a jací jsme byli, i historie "vývoje osobnosti", jestli se tak dá postupné prohlubování mé imbecility co se sdílení týče nazvat, bude bod k dobru.

A stejně tak vím, že v budoucnosti mi budou mé současné "dojmy" připadat stejně ubohé. Řešení není, jen si člověk prostě některé věci uvědomuje až po čase - když už je na opravdu pozdě, pochopitelně. Vynasnažím se tedy uspět ve dvou odvětvích - rozvážně rozdávat to přeceňované "přátelství" bude tím prvním. A bude hezké, kdyby se "vynasnažily" i všechny ty attention whores, co si pod každou fotku napíšou, že jsou "strašně hnusná, neblíbí - křížek!!" Vážně by si lidi, především některé slečny (třeba ty, co jim vadí uklízet po psech), měli začít vážit soukromí dřív, než o něj přijdou...známe se. Druhé mé odvětví pak bude úkol pro můj mozek - mysli dřív, než píšeš! A bylo by hezké, kdyby se toho drželi i bloggeři :)

Váš ušmudlaný Steeve X.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all. all. | Web | 23. srpna 2014 v 13:28 | Reagovat

nedávno sem taky prohlížela svoje starý fotky na fb a ještě že to jde smazat :D ne ale taky pár věcí mám uschovaných abych na ně mohla někdy zavzpomínat, to musí být ;)

2 Bocian Bocian | E-mail | Web | 23. srpna 2014 v 18:43 | Reagovat

Kým vám ostali len oči pre plač od záchvatu hanby a smiechu, ja sa vyškieram :-D. Žiaľ mám FB. Dlho som vzdoroval, ale napokon sa poddal spoločnosti. Ale neuverejňujem žiadne fotky, nepíšem statusy a like venujem len nejakej intelektuálnej stránke :-D, za ktorú by som sa nemusel hanbiť.
Problém je, že mám medzi "priateľmi" spolužiakov a teda sa nepotrebujem predvádzať lyrickými výlevmi - na to mám predsa  v krásnej anonymite zahalený blog :-D.

3 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 8. září 2014 v 20:04 | Reagovat

Taky mám na svym facebook účtu věci, za který už bych se teď nepostavila, ale byla jsem to já, ať jsem byla jakákoliv a názory se vyvíjí a tříbí. Tak snad už jsem na tom líp. A je dost dobře možný že za několik let se zase budu stydět za tyhle názory, to máš pravdu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama