Ekologie je blbost

19. srpna 2014 v 17:09 | Steeve X
Abych předešel všem hormonálním aktivacím hned na začátku - myslím tím ekologii, jakou provozjeme v současnosti. Jako obor, ideál, nebo budoucí směr lidstva proti ekologii naprosto nic nemám. Deptá mě právě spíš její novodobé pojetí a tak vůbec stav věcí, které ekologie ovlivňuje. Jinými slovy, ekologie je jenom slovo, kterým se nekřesťansky plýtvá a zaštiťuje spousta blbců a jejich pošahané projekty. Snad jsem začal na dostatečně přátelskou notu :D

prda


Začneme oblíbeným tříděním. Jo, to je fajn. Lidi konečně přemýšlejí nad tím, co vyhazujou a snaží se ulehčit práci těm, který k jejich odpadu přijdou po nich. Záslužné, dobré, ALE. Z popelnice to tak jako tak jde k nějakýmu pásu, kde je tak jako tak prováděna kontrola a pár chudáků se v tom musí hrabat, protože...v každým městě je nějakej scumbag co háže sklo do papíru. Rebel vole, žejo? Tohle je neřešitelný, jen upomínám, že třídit tím pádem ztrácí smysl a je to blbej nápad a blbá investice, pokud to stejně funguje takhle.

Další kravina - solární elektrárny a slovní spojení obnovitelné zdroje. V podstatě se z toho udělalo jenom zaklínadlo, při jehož vyřčení začnou lidi klepat mincema. Takže jsme si solárníma panelama, který spotřebujou dvojnásobek energie, co sou schopný U NÁS vyprodukovat, na svoji výrobu, zadrbali většinu zemědělské půdy. Na tom zbytku roste pitomá řepka, která rovněž akorát znehodnocuje palivo a dělá z něj ještě větší hnus. Ten chabý zbytek obilí, co u nás máme, nakonec spálíme v "Bioelektrárně" na plyn. Promiňte a kde je to nastartování ekonomiky? Jo aha, v prdeli.

Ano ano, je rovněž velice "eko" vozit pomeranče z Portugalska a jabka někde od Baltu, když obojí můžeme vypěstovat i tady. A problém je zase cena - takže jsme ochotní za sebe zasadit strom, ale minci už neobětujem? Tak to je asi fakt lepší tahat to kamionama a vlakama stovky kilometrů, aby se zisk zvedl o pár kaček za kus. Stejně tak asi nejsme schopni pochopit, že všechno co s takovou láskou stříkáme, sypeme a pumpujeme do našich rajčátek je daleko nechutnější a nebezpečnější, než všechny toxíny v Československo má talent.

No a poslední, co nechápu, sou debilní ekoaktivisti, kteří pláčou pod Václavem, jak se rozkrádá příroda, přičemž si po takto náročně stráveném dni jdou sednout do mekáče na zahradní salát. Máte rádi přírodu? Do prkna tak pro ni něco dělejte, nepodléhejte propagandě a byrokracii a myslete jako lidi. Na co vyrábíme limonády v plastu, když se rozkládá tisíckrát déle, než sklo a není tak recyklovatelný? No jistě, protože v plastu se toho dá víc převézt na druhý kontinent v lodi, které s trochou štěstí nevypustí hektolitry ropy do Mexického zálivu.

Soláry si stavějte v Núbijský poušti, kde nikomu nezabíraj pole a produkci mají někde úplně jinde. Přestaňte mít retardovanou fóbii z jaderných elektráren a konečně pochopte, že to je budoucnost, i když ten odpad je taky průser. No a chudák voda. Dost už výroby věcí na jedno použití. Proč dnes oprava stojí víc, než nový kus? (Který je zabalen v deseti obalech a "ochranných atmosférách") Kde tohle má smysl, kam tak chceme dojít? Tohle přece žádná ekologie není! Jsme sami proti sobě a můžou za to peníze. Zase. Jdu blejt.

Váš šťoural Steeve X.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 19. srpna 2014 v 17:25 | Reagovat

Ekologie není o třídění odpadu. To je to, co si myslí lidi, co o ekologii nic neví. O odpadech, jejich druzích a dalších věcech jsem se učila v předmětu na to specializovaným a nebo při ochraně životního prostředí. Při egologii (jednom z mých maturitních předmětů) se učí něco úplně jiného. Ekologie je vlastně nauka o vztazích mezi živočichy a jejich vztazích k prostředí, ve kterém žijí. Což znamená potravní řetězce, primární a sekundární produkce jednotlivých typů životního prostředí, druhy vztahů mezi živočichy a tyhle věci.
Což ale neznamená, že se ve tvém článku neobjevili věci, se kterýma bych souhlasila. Třídění je sporný. Je to dobrá věc, ale lidi to neumí. Já teda nevím, proč je pro ostatní tak těžké podívat se na obal a když je tam PP (jako že polypropylen), tak to strčím do plastu. Nic na tom není. Solární elektrárny jsou něco, proti čemu se staví i má učitelka ochrany životního prostředí a ekologové z toho taky nejsou zrovna na větvi. Životnost solárniho panelu je asi 3 roky a nejdou recyklovat a ani nějak rozumně likvidovat. S potravinami taky souhlasím, ekologičtější je jíst místní potraviny, hlavně kvůli skleníkovým plynům, které vznikají při spalování pohonných hmot.
A s tou pouští...prý by stačilo 1% Sahary osadit nějakýma solárníma panelama a vyrobil by se dostatek energie pro celou planetu. Prý se o tom vážně uvažuje, ale je problém s dopravou energie (to jsem ve škole nikdy nepochopila, ale elektřina prý na velké vzdálenosti dopravovat nejde nebo něco takového).

2 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 19. srpna 2014 v 17:33 | Reagovat

[1]: Díky za tak rozsáhlý komentář! To, s čím jsem se chtěl "poprat" je prostě právě to nepochopení slova ekologie. S odhlédnutím od slovníků, dnes má to slovo význam nějakého horlivého a pozitivního chránění přírody - teď myslím opravdu v široké společnosti, ne přírodovědě. Jenže problém je, že lidi tomu nechtějí líp rozumět a vlastně jen opakují chyby těch, kteří vymysleli takové hlouposti, jako je řepka :/

3 Bocian Bocian | E-mail | Web | 21. srpna 2014 v 10:45 | Reagovat

Toto je článok plný zaujímavých myšlienok a zároveň veľmi kontroverzných tvrdení.
Ja som donedávna skalopevne v rámci rodiny bojoval za triedenie, dokonca som ako malý vypracoval list "eko pravidiel pre domácnosť", ktoré som vytlačil na krásny biely papier a porozvešiaval všade po dome :-D.
Je pravda, že jadrové elektrárne až tak zlé nie sú, omnoho toxickejšie produkty unikajú z tepelných, ale pojem "obnoviteľné zdroje" určite nie je nezmysel. Vezmi si Rakúšanov. V Alpách majú vodné elektrárne, pohraničné polia celé posiate vrtuľami a je to bohatá krajina s veľmi vysokou životnou úrovňou... Niekde som videl reportáž, že keby sme isté malé územie Sahary zastavali solárnymi panelmi, mohli by sme energeticky vyživovať celú EU.
Otázka poľnohospodárstva je ďalšia vec. Áno, je to dnes príšerne nedoceňovaný segment. Polia sa ničia pestovaním dookola rovnakej krmoviny, ktorá sa keď tak hádže dobytku, alebo využíva na nejaký svinčík a všetky jedlé plodiny sa dovážajú z trantárie. To je totálna hlúposť a, keď práve v zime nedostanem chuť na jahody :-D, som proti tomu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama