Jsou "články" a články...

25. července 2014 v 14:49 | Steeve X |  Section de l'auteur (Autorské)
Takže ten kluk (spolublogger), co psal chvíli přede mnou Téma týdne, použil tuhle kolonku k tomu, aby napsal jednu větu o anglickém slovním spojení "Coming out" a pak oznámil, že má twitter? Wat? Né že bych mu nepřál návštěvnost, nebo tak, ale ve dnešních komunitách, které křičí, jak si zakládají na férovosti, je to trochu naprd. Teď tu nenaháním žádnou sledovanost, jen mi zvedá mandle, když někdo třeba takhle, jako ten ptáček zpěváček, využívá prostředky pro autory, kteří třeba mají co říct (já nemám :D), jen ke svým "jednodušším" sdělením.


Vždyť to přece jde napsat do samostatného článku, vydat nějaký ten denní "oznam" a je to v pohodě - jeho blog, jeho články. Jenže o to tu nejde, že? Jestli blogger chce návštvnost a stojí o nějakou tu publicitu a popularitu, měl by se o to snažit svým "literární talentem". O tom snad tenhle celý server je - o tom, aby člověk mohl ukázat své oblasti působnosti, co v něm je, co si myslí a jak by chtěl koho ovlivnit. A né že se tu pak vyrojí floutci, kteří budou jásat pro každou návštěvu na jejich blogu a k tomu si dopomáhat třeba Tématem týdne. Pak zneužívající prostředek, který z celého toho Témata týdne dělá jen jeden velký billboard. Jste s prominutím "líní" psát? Tak pak nelezte na blog a nečekejte nějaké "uznání"! Bez práce nejsou koláče.

Vesměs je tohle úsměvně nepodstatné téma k řešení, ale sem snad sám, koho to deptá?! A pak jsou tu ty mnou nenáviděné komerční články - občas mi třeba na Facebooku vyskočí nějaký ten křiklavý titulek z Prásk.cz (například) o bůhvíjaké šokující události, celebritě, nebo objím dohromady. V naději to rozkliknu, a k mému všeobecnému zhnusení objevím jeden odstavec, neříkající skorem nic víc, než titulek, občas pod ním nějakou fotku a konec. To je mi rýžování! A navíc je to ještě sesmolené s takovým "umem", že občas přemýšlím, jestli redakce nenabírá své čtenáře třeba někde v mateřské škole - i pravopis tomu nasvědčuje... "Zbláznil se vítěz SuperStar? Fanoušky vyděsil fotkou s přátelY" Ach jó, a pak nemají mít dnešní žurnalisti šanci se prosadit.

No jó, buď píšeš komerčně-bulvární třešinky, nebo di do prdele. Tak to dnes děláme. "Vrchol spisovatelského umu" to nazývají... Ten s prominutím DEBIL, co sesmolil těch osm řádků na Prásku, napsal, cituji : 'K fotce se dvěmi žlutými sovami, kde je v tílku a v krátkých kalhotech, napsal: "Na zahradě s Přáteli".Když pomineme trochu zvláštní Češtinu, zjistíme, že i bez ní je to tak trochu bizarní příběh."' ...no nenakopni ho do řiti. A není sám. Zváštní čeština? Já vidím jen zvlůáštní žuralistiku! O takovéhle lidi tedy moderní média jeví zájem? "Konzervativní" pisálci nemají skorem šanci, protože všechny "důstojnější" plátky jsou jednoduše vytlačeny z trhu nesmyslným bulvárem, teenagerskými kecy a retardovanými časopisy se skládačkami pro pětileté děti. (Kostra dinosaura v padesáti odfláknutých odlitcích jen za kilo měsíčně!)

A my to chceme. Chceme? Já ne - neříkám, že nečtu časopisy - naopak, rád si nějaký ten štos předplácím, ale jakmile na mě z trafiky vybavnou Květy a Blesk, pokřižuju se, otočím, třikrát plivnu a zvažuju sebevraždu. Vždť jen ty titulky... '[Doplňte jméno] už není single!' 'Šokující přiznání [Doplňte jméno]' ...a to vše jen za patnáct korun!! ALE ON TO NĚKDO OČIVIDNĚ KUPUJE!! ...třeba půlka mojí rodiny -.- . Mladiství - opět se do nikoho nesnažím navážet - doslova fetují každou stránku z Popcornů a Bravíček v nadějim, že dospějí k obohacení osobnosti. Jenže naopak leda tak získají iluze a dementní předsudky, které jsou v reálném životě, mimo bulvární stránky sentimentu, naprosto nepoužitelné.

Já nevím, jestli je něco tak zajímavého na tom, že nějaký budižkničemu paparazzi udělal tři fotky něčího zadku, smotal si pár nesouvisejících činů, nebo výroků několika"celebrit" a vysmolil debilní a konspirační článek na dvě strany, kterému očividně i někdo věří. Vážně - nebuďte slavní, akorát vás budou všichni kolem srát... Občas vážně zvažuji tvrzení, že všechny tyhle "bomby" a "špeky" jsou jen odváděním pozornosti. Nikoho už nezajímá nějaká revoluce na Islandu a podobně - protože by o tom nikdo nenapsal - protože by to nikdo nečet - protože by z toho tím pádem nebyly tučný prachy. (Jednoduchá rovnice, plešoun z RWE se může jít vycpat)

Tak to budeme asi my - nechceme se zajímat o problémy. Každý si chce prostě jenom zadrbat o neštěstí druhých, nebo se nechat unášet představami inspirovanými štěstím bůhvíkoho - a to vše je jen vymyšlené. No, fajn, tak potom tady ale nemůžeme hudrat, že "se přece nenecháme zmanipulovat"... I když...jasně...chápu. Každý si potřebujeme o něčem počíst, zkrátit si chvíli, nebo najít nějaké to téma k rozhovoru. Pozor ale na nebezpečí života ve lži bulvárních blafů.

(Automaticky publikovaný článek, 14 dní tu nejsem, vaše názory budu moci prozkoumat a reagovat až později, omlouvám se :/)

Papa-Paparazzi!

Váš neaktivní Steeve X.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama