Proč se ve sportu točí miliony?!

7. června 2014 v 20:29 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Kdo by v dnešní době nechtěl být sportovcem? Není žádným tajemstvím, že vrcholoví fotbalisté, hokejisti, běžkaři i lukostřelci si za svoji kariéru přijdou na pořádný balík peněz. Natáčejí reklamy (v horším případě na paštiku), fotí se do časopisů a jsou považováni prakticky za celebrity...

f

Přijde vám ale normální, že někdo, kdo ze devadesát minut honí za válcem z tvrdé gumy poté inkasuje šestnást milionů? Klíďo píďo i mnohem víc! V závislosti na tom, kolik střelí gólů, wtf? Tímhle stylem tedy takový člověk, který pracuje osm hodin řekněme někde u lisu, za pultem, nebo v kanceláři tedy ZA ROK vydělá naprosto nepatrný zlomek výše uvedené sumy? A ke všemu ani nemá svoji vlastní značku spodků!

Padesát let zpátky si sportovci (dokonce i olympionici) hradili vše spojené s výdaji na jejich cestu, jídlo i pobyt v olympijské vesničce, nebo třeba hotelu poblíž stadionu. Možná se tomu tehdy dalo s úsměvem říkat povolání, když dostali symbolickou odměnu od svého klubu. A stačilo jim to bohatě. Dneska? S jedním sportovcem se do nějakého Sochi veze pět dalších hostesek a trenérů za státní peníze (protože je to přece "reprezentace") do superhotelu s all inclusive a daný sportovce ani nehne něco platit. Za účast pak inkasuje jmění, na nějž se z obav před slzami závisti bojí podívat i Rodchilt, nemluvě o tom, když přijde na medailové posty. Takhle tedy vypadá moderní pojetí přísloví "Není důležité vyhrát, ale zůčastnit se!" ?!

Nemám nic proti sportu (i když jsem sám dřevo), hrajte si tenis, fotbal, choďte plavat, je to zdravé, in, prospívá to celé společnosti a především mladým. Sport je vesměs skvělá věc, je to bohužel naše úžasná kapitalistická společnost, která zase z něčeho uděla debilní byznys. Už jen místní fotbalový klub v Albrechticích, kde už mají taky mobilní turbo internet, slupne dle mého odhadu třista tisíc minimálně každý rok. Z obecní kasy, nad kterou pak lamentuje starosta, že nemá na opravu žebříčku do kurníku. Vrcholové sporty jsou pak na tom ještě hůř. Kluby patří nějakému vysmátému soukromníkovi, který není nic víc, než šedá eminence, co tomu houby rozumí, a v horším případě ani neumí česky.

Je čistě volbou mladých sportovců a jejich rodičů, jestli se rozhodnou jít touhle cestou, panáčkovat před kamerami, žrát bobule (neee, stále lepší výkony se podávají díky tomu, že matka příroda je pinda a stavěla nás pro tyhle účely!), pít "zaručeně zdravé" koktejly, brát těžké prachy za s prominutím nekřeśťansky neadekvátní výkony a ve čtyřiceti pak skončit na kryplkáře s redukovanou kapacitu mozku od toho, jak se do vás trefovali pukem. Tomuhle říkám moderní zneužití lidského plemena. Staňte se naší gorilou, vydělejte nám miliony, shrábněte zlomek a jděte do prdele. Well done.

Budeme si vás prodávat jako koně, pokud vám to nevadí. A vám to nevadí. A pak z toho ještě uděláme show pro masy lidí, totální mediální orgasmus při každém gólu a každému tlusťoćhovi u dvanáctky v putice dáme talent k rozebítrání sportovní teoretiky. Nebo ještě lépe, my sportovní teoretiku budeme vysílat v poločasech. Sport bude hýbat davy a z opilých fanoušků udělá neandrtálce masakrující se po desítkách, protože někdo zařval "Baník pyčo" ve špatném městě.

A češi v tom nejsou sami...

Holt jsem asi nepolíben tou zázračnou euforií, když někdo kopne míč do brány a nedokážu ječet nadšením z jistě tak velice vysilujícího výkonu a světového úspěchu...Raději budu s prominutím aplaudovat třeba naší paní uklízečce, jak to má zas dneska hezky šmouhatý.

Váš zachmuřený Steeve X.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama