O seriálech "ze života"

6. června 2014 v 17:04 | Steeve X |  Ce que me déprime totalement!!!
Varování, články z této rubriky nebudu psát decentně ani přijatelně pro masy.

To jsem takhle jednou seděl s máti a její kamarádkou v restauraci a poslouchal jejich rozhovor. Kromě klasických témat jako je "A jak ti to jde ve škole?" nebo "Už máš nějakou holku?" se konverzace zčásti díky mé ignoraci stočila k zájmům tazatelek. Člověk by očekával, že se ty dvě pobaví třeba o místních akcích, počasí nebo bůhví čem, ale - světe div se - ony se začaly bavit o ULICI!

Nejdřív jsem nasadil pobavený výraz "Vážně?!", ale pak jsem pochopil, že je to vážné. A definitivní. Tyhle dvě ženy prostě vedly svou konverzaci čistě o tom, co měla dneska Nyklová k večeři... No God nooooo!!

Chápu, že někdo občas relaxuje u televize, zkousnu i to, že se dívá na seriály, ale tak stupidní "díla" jako Cesty do Ulice, Ordinace z Počátků, nebo jak se to jmenuje mi přijdou trochu ewww.

Když si to tak vezmu, každý seriál nebo film je v určitém směru hloupý. Chlápek s dvanácti (13) reinkarnacemi lítá v modré budce vesmírem? Kamenný kruh vyplněný plazmou posílá lidi přes půl galaxie? Dobře, je to přitažené za vlasy, ale má to NÁPAD. Nevidím jedinou věc, co činí ten či onen emotivní real-life seriál originálním. Vždyť to diváky musí stát strašnou námahu jeno aby zjistili, na co se vlastně v sedm večer dívají!

Kam se na to však hrabe obsah. Všechny tyhle seriály jsou prakticky to samé, milion postav, které spolu frekventovaně spí, pak se pohádají, přestěhují, zamilují do někoho jiného, s tím se rozejdou a začnou chodit s prvním partnerem, zatímco jejich rodina prochází každý týden jiným traumatickým zážitkem, přičemž každý druhý den proběhne loupež, vražda, nebo přinejmenším pád ze schodů...Pokračujeme dětmi a jejich problémy se školou a rodiči, kteří jsou z poloviny psychicky labilní a z poloviny rozvedení, nakonec neopomeneme přisypat emoční výlevy. Spoustu emočních výlevů.

Tyhle seriály jsou o hovně, a to vám servírují každý všední den jinak. Je libo hovnopudink z rozvodu a dvou souloží, nebo raději piré ze sraček soudního řízení a fingované smrti? I když nesou titulek "ze života", polovina národa by už musela spáchat sebevraždu, kdyby měla zažít tolik citových výlevů, jako vymyšlené postavy každý den. A ono to má pořád sledovanost?

"Jí to mám jako zvukovou kulisu" brání se moje máti, když jí líčím absurdnost přenosu. Prdlajs. Tihle lidi si nechávají dobrovolně napouštět mix ze sraček a Activie každý večer do mozku, v důsledku čehož pak řeší bludy a nejsou schopni pochopit hloupost a potenciální manipulativnost toho, co vidí. A kdo si dá "lajf" chat s Borisem? Brzo nikdo ,když bude většina populace slintat do gauče při sledování Cest domů. A reklam na Activii.

Sám rád zkouknu nějaký tern seriál i na internetu. Vždycky ale vybírám ty, které působí tak, jak seriály působit mají a necpou mi komerčnost a pošahané názory do řiti. Sledování takové Futuramy mi občas připomene české "osobní" SERoše, nejvíc, když sleduju Kalkulona ve Velmi křehkých obvodech.

VKO

Nenechte se zemanipusračkovat, lidi ;)

Váš odpudivý Steeve X.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 15. července 2014 v 10:37 | Reagovat

Takový typ seriálů taky nemusím, přes samou Ulici a Doktory a já nevím co ještě, se nedá na televizi ani koukat.

2 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 8. září 2014 v 19:57 | Reagovat

Tyhle seriály mě tak nebetyčně serou, že to až není možný. Je jich milion, jsou stejný a dokážou tolik lidí zblbnout, třeba když jsem zaslechla v autobuse, jak se dvě ženský skoro hádaly, kdo je ve kterym seriálu lepší, skoro jsem vyskočila zoufalstvím z okna.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama