Nechci být otrokem své třídy!

17. června 2014 v 15:39 | Steeve X |  Ce que me dérange (Co mě štve)
Představte si, že sedíte šest a více hodin ve škole, potom se potácíte domů, vykonáte své povinnosti, uděláte úkoly a konečně se těšíte volnosti od vší práce. Nažhavíte tedy internet a skouknete svůj Facebook. A hle, nová zpráva?! Persona z okraje vašich známostí, spolužák, kterého znáte od vidění, vás vřele zdraví a posílá kupu smajlíků. Ne, tenhle blb si nechce povídat.

skk

Hned jakmile totiž dostane vaši reakci na jeho zprávu, začne se vyptávat, žadonit a tahat z vás školní dokumenty. "Hele a nevíš, co jsme měli za úkol z fyziky?" "Která hodina odpadá?" "Neposlal bys mi ten projekt na angličtinu?" - NE! Notak lidi, to si neumíte tyhle věci obstarat sami? Tady nejde o moji chamtivost, nebo neochotu. Už mě prostě unavuje být v pozici třídního šprta - jakési nádoby na písemnosti, informace a výpisky, o které si každý myslí, že může kdykoliv zaklepat a "vypůjčit si", co je mu libo. Když tedy nějakého chudáka odmítnu a pořádám ho, aby si své úkoly laskavě psal sám, jsem najednou ten špatný? Ta vypočítavá svině, co nikomu nepomůže a pak chce s každým kamarádit?

To by snad mělo být naopak, když polovina vašich úkolů a projektů se skládala doposud z mých výpočtů a poznatků. Ale kam se tenhle názor hrabe na skutečnost, že když JÁ něco potřebuju - a nemusí to být zrovna celý sloh k opsání - to se hned všichni straní. Najednou jsou všichni jen moji známí, namísto "nejlepších přátel". Kdo je tu alibista teď? "Tak si to udělej sám, ne?" - jistě, a když pak přiklušeš ty, já se poseru, abych ti vypočítal slovní úlohu!

Nevadí mi pomáhat ostatním, považuju za fér a hezké, když někdo dokáže poradit, nebo předat informaci. Na druhou stranu ale nechápu, proč bych měl být služkou celé třídě, vystavovat polovinu svých sešitů ve facebokové skupině a každý večer žhavit skener... Spolupráceje fajn, ale nepleťme si ji se zneužíváním. Možná to mnoho mých spolužáků nenapadlo, ale já mám taky svůj život. Jsem rád, když zvládnu své povinnosti a NECHCI mít na krku ty jejich. A pak ještě poslouchat další snůšku keců o tom, jak jsem měl tu úlohu spočítanou špatně a jak jsem tím nebohé pipině ve třetí liavici zkazil průměr! Tak si naser, bambulko :)

Necítím se zkrátka být povinen tahat z průšvihu někoho, kdo celý školní rok, každou boží vyučovací hodinu leží na lavici, maluje si sprosté obrázky do sešitu a ignoruje vše, co se mu sdělí. Nechceš mít špatné známky? - Tak se kurňa uč. Není pravda, že pokud ti učivo NEJDE, nedá se naučit. Osobně bych raději strávil den mlácením hlavou do zdi pro zapamatování pár řádků z čítanky, než abych po zbytek školských let závisel na ostatních a den co den je otravoval. Přesto však často takovým "zoufalcům" povětšinou podám pomocnou ruku, pokud zrovna nejsem v opravdu nevrlé náladě (a to jsem pořád).No, a za dobrotu na žebrotu.

Je užitečné, když jakožto osoba pověřená učitelem napíšu na tabuli sdělení ředitele, které následně zasdílím i spolužákům na Facebooku. Naopak je značně na prd odpovídat pak na deset zpráv od "přátel", kteří chtějí vědět, co obsahovalo dané sdělení a co s ním mají dělat, jestli se jich to týká a co si o jejich názoru myslím já. Možná jsem asociální, ale jděte někam!!

Až budu příště psát se třídou písemku, jako vždy "ze solidarity" nechám výsledky viditelné a třeba i pošlu tahák. Nebudu už však počítat příklady ostatních ani jim radit, jak by měli vylepšit svůj sloh, který mi cpou přes ten můj, abych si jej přečetl. Nechci být v postavení služky, která učí sebe a zároveň polovinu třídy. Je to vopruz, nebuďte šprti!

Váš otravný Steeve X.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 19. září 2014 v 17:08 | Reagovat

Palec nahoru. Vážně, taky jsem dříve všem pomáhala. Teď pomáhám jenom kamarádům a na ostatní dlabu. Ať si zapíšou, jaké máme úkoly a písemky na další den, nemusí pak v 10 večer žhavit Facebook. Ono to tak chodí, ale většinou se najde někdo jiný, kdo jim poradí, takže mně to zas až tolik nežere :D

2 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 19. září 2014 v 17:39 | Reagovat

[1]: Fakt si vážím, že prolézáš a ještě k tomu komentuješ tak staré a zoufalé články :D Asi ti budu muset na oplátku proslídit ten tvůj blog :)

A jinak - naprosto stejně to dopadá i u nás, nakonec se nechá zotročit někdo jiný.

3 Irith Irith | Web | 5. listopadu 2014 v 16:38 | Reagovat

Já věděla prčo si facebook nezakládat...
Na tohle je velice jednoduchý a velice účinný recept, ale na to musíš mít doopravdy hodně dobrého kamaráda a společnou zálibu v nějaké knížce či filmu.

4 Polly Polly | Web | 29. listopadu 2014 v 23:25 | Reagovat

[3]: No, to máš pravdu. Naštěstí to zafungovalo. Stejně si pořád ještě vzpomínám, jak před hodinou kluci začali registrovat, že s nimi chodíme do třídy, přiklusali a se slovy "Že mi to dáš opsat?" zdrhli se sešitem na druhý konec třídy. Naštěstí ho většinou vrátili. Ale pak nás neregistrovali zase do té doby, než jim chyběl nějaký další úkol.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama