La Suisse était genial!

4. června 2014 v 12:07 | Steeve X |  Ce que j'aime (Co mám rád)
Jak již titulek praví mým oblíbeným jazykem (snad poznáváte francouzštinu :P), Švýcarsko bylo úžasné. I když jsem sem vyrazil prakticky bez pořádné přípravy a informací, nelituji.

Plním tedy slib a píšu pár řádků o věcech, které mně v téhle zemi zaujaly.

Ponejprv je tu mentalita obyvatel. Kompletně odlišná od té naší se totiž vyznačuje milou povahou a úsměvem všech, které v úzkých uličkách malebných měst potkáte. Otrávený a zakysaný obličej, který by každý čech nasadil při rozhovoru s cizí osobou, nebo nedej bože při podávání informací o poloze pošty či telefonní budky, tu nahrazují příjemným tónem a ochotou vše vysvětlit. Švýcaři nepotřebují lézt někomu do zadku, prostě jsou jenom milí a neplatí to jen pro ně. My češi a do jisté míry snad i slováci jsme bohužel mezi evropany za ignoranty a hnidopichy. A debily. Půjčil by vám třeba někdo dva franky na doplacení suvenýru bez následného páčení těchto peněz zpět? Nakasírovala by vám česká pokladní nákup tak, aby jste se mohli zbavit drobných franků i eur najednou? Rozměnili by vám bez nutnosti nakoupit nějakou levnou hovadinu? Nope.

Čisté ulice, ohleduplnost a péči o majetek nejen svůj snad nemusím dlouze popisovat...

suisse

Nejvíc mě však Switzerland nadchl po stránce politické. Země členěná do 26 kantonů (územní celek podobný kraji), kde se mísí až čtyři dominantní národnosti musí bejt sakra zocelená, aby nepodlehla vnitřním konfliktům. Jisteže mají své problémy, ale řeší je racionálně, bez debilního dohadování a papírování. Jak se řekne, tak se udělá. Účelně, hezky, kvalitně.

Pak je tu turistická propaganda, kterou jsem tu možná přece jen čekal v menším množství. Ceny jsou NAPROSTO NESMÍRNĚ VYSKOÉ. Není raritou slupnout dvě deci kávy za dvě stovky. Všude vám cpou suvenýry a všude sou krávy. Krávy na louce, krávy v horách, krávy na klíčenkách i mezi účastníky zájezdu. :)

Nejvíc jsem byl vydeptán návštěvou Nestlé výrobny. Prohlídka stála osm euro, za což jsem obdržel procházku devíti místnostmi plnými kulis, světel, zvukových efektů, obrazovek a figurín jen abych se dozvěděl, odkud a kdy dovezli do Evropy kakao a že se stalo populární. No kýč jako...kráva?
K výrobě a ingrediencím se vztahovala pouze konečná typicky bílá a sterilní expozice ve formě masivních pytlů s oříšky, mandlemi, boby, máslem a bůhví čím ještě. Následoval jeden samostatný pás, na kterém probíhala výroba čokoládových bonbónů. Skorem tedy nic k samotné receptuře nebo postupu vaření čokolády.
Nakonec jsem však byl dojat při finální degustační fázi, kdy jsem jako návštěvník měl možnost sníst tolik čokolády všemožných druhů, kolik se mi zachtělo. A stejně jsem i s plným žaludkem cítil truchlení nad mými osmi eury. *Sigh*

Švýcarsko je tedy země rozmanitá a slátaná, ale nemá ukrajinoidní sklony se masakrovat po stovkách a oddělovat. 600 let nedobytá půda má prostě swag až to bolí. A turistická propaganda je prostě všude -.-

Still worth visiting...

Váš marnotratný Steeve X.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 9. září 2014 v 17:47 | Reagovat

Ako Švajčiar sa už druhý raz na blogu úprimne divím, čo za obraz necháva moja staronová vlasť vo svete. Ale mohol by byť aj ďaleko negatívnejší... ;-)

2 HellieG HellieG | Web | 18. června 2015 v 4:12 | Reagovat

J'aime la Suisse. Ale je příšerně drahé (tedy minimálně pro turisty). Na druhou stranu si myslím, že i za tu cenu za to stojí, protože je to překrásný kout, už jen kvůli čisté přírodě, o které bychom si tady v Česku mohli nechat jen zdát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama