Strážce mysli - Úvod

21. května 2014 v 17:31 | Steeve X |  Les tales stupides... (Stupidní povídky)
Tohle je moje první fantaspsycho debilina. Úvod snad bude mluvit sám za sebe. Původní námět bylo vystřelit si z kamardky přispívající na Stmívání.eu (o tom se určitě roznadávám někdy v pozdější době) a napsat nějakou fanfiction kravinu. Povinné je zavést tam upíry (bože, ale Eddie tam fakt nebude!!)...proto to je tak podivně napsáno. No...ale nějak mně to chytlo a rozepsal jsem se trochu víc. Kamarádka na mně kulíla oči, když jsem jí vyvedl z domění, že to nehodlám zveřejnit, tak to aspoň frknu sem :) Bavte se -.-

"Je tu jedna pověst. Příběh, kterého se většina lidí bojí. Je to příběh o zatmění. "

Náš svět, Země, je velice rozmanitý. Problém je v tom, že většina jeho obyvatel je až směšně nezasvěcená. Říkáme jim Slepí. Tihle lidé rozhodně nemají ani nejmenší tušení o tom, co se ve světě, o kterém si myslí, že mu vládnou, vlastně děje.
Pravda, byli zde i tací, kteří se příliš zajímaji o náš svět. A nedopadli zrovna nejlíp. Není v našem zájmu, aby o nás lidé věděli. Naše výhoda nad tímto světem totiž spočívá v jejich nevědomosti.
Říkají tomu všelijak; instinkt, podvědomí, hlas srdce. . . Ve skutečnosti ten hlas patří nám, Průvodcům. Tohoto jména jsme dostáli díky naší schopnosti, vyššímu genu, který v nás tvoří zcela nový druh vědomí. Takový, který dokáže jiné podřazené mysli ovládat, našeptávat jim. Za ty dlouhé věky od doby, kdy jsme byli stvořeni, se náš počet výrazně zvýšil. Je téměř ironií, že jsme závislí právě na vyspělých jedincích Slepců, z jejichž spojení se rodíme. Svůj pravý smysl si však každý Průvodce uvědomí až se završením dospělosti, kdy jej jeho tužby pronikat ostatním do mysli zcela ovládnou a on pak sám vyhledá Průvodčí sídlo v jeho okolí.
Ne všichni Průvodci však slouží svým prastarým zvykům. Jsou zde i takové skupiny, které se ovládání cizích straní a snaží se proti nám, Pravým, bojovat. Jak zoufalé.
Naše řemeslo je náročné, mnozí se po prvním kontaktu s člověkem zhroutili či zemřeli. Pravdou je, že každý je při spojení myslí s člověkem poznamenán. Vyžaduje to obrovské úsilí, vložit svou vůli a přepsat cizí. Číst cizí myšlenky. Je potřeba mnohonásobných pokusů, téměř neustálého kontaktu s obětí a spousty životní energie, aby spojení bylo dostatečně silné. Výsledek je ovšem zasloužený. Postupem času se cílový Slepec zcela podřídí vůli Průvodce a bude mu téměř bezmezně naslouchat. . .

Za statisíce let, po které se náš gen vyvíjel, jsme několikrát zmutovali. Došlo ke změnám v našem vědomí, v našich tělech. Dokonce i naše schopnosti se dokázaly zčásti změnit. Vyvinuli se upíři, přízraky, vlkodlaci, měniči. . . Stále však v chabém počtu, který nedokázal získat nadvládu. Poté začaly spory, naše cesty se rozdělily a Průvodci se stali otroky ve stínu upírů, Krvavých. Naše schopnosti nedokázaly porazit dary upírů ani sílu vlkodlaků. Po dlouhé roky strádání jsem se mnohokrát pokoušeli o znovunastolení naší nadvlády, dokonce k návratu k našemu jedinému pravému genu. Neúspěšně. Až do současnosti byli vždy schopní nás porazit. To vše se však brzy změní. . .

Pokračování příště :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama