Strážce mysli - 4

29. května 2014 v 12:18 | Steeve X |  Les tales stupides... (Stupidní povídky)
"Jak jsi dopadla?"zaznělo na ni zestále stejného křesla v salonu, když se vrátila hlavním vchodem.
"Byl to špeh, nejspíš jeden ze zoufalých pokusů místních klanů..."
Aratonya zastavila svou svižnou chůzi přes salon v půlce věty.S Jeanem nebylo něco v pořádku.Cítila, že jeho mysl od jejich rozhovoru před chvílí značně ochabla, vlstně to nebylo poprvé, kdy si povšimla, že Jeanovi není zrovna dobře.
"V tom případě je to...*kých-kých*..v poř-ádku.Vše nas...tane správ-"Jeana zachvátil kašel.Tohle Aratonya na svém opatrovateli ještě nikdy nepozorovala.Jean se nahnul na bok ve své sesli a pomalu vyklouzával ze sedadla, jakoby úplně ochrnutý.Jeho ruce se zmítaly v křečích a dech se stále více zkracoval.
Aratonya najednou věděla, co se stalo.Upustila luk a několika skoky se dostala k Jeanovi de Marquise, aby jej podepřela a zachytila, něž by stihl sám bezvládně spadnout.Jeanovy panenky mířily kamsi hluboko do stropu, jako by vůbec nevnímal okolní existenci.V zoufalosti začala Průvodkyně volat směrem ke schodišti.
"Anastázie!!Anastázie honem!!Pomoc!"
Volaná osoba se zanedlouho objevila zpoza rohu salonu.Byla to prostě oděná služka s hnědými vlnitými kadeřemi, které krotil dlouhý cop na jejích zádech.Než stihla zdvořile odpovědět, její výraz zkameněl.
"Bojím se, že má syndrom přehlcení!"zoufale pokynula Aratonya
Služka se vzpamatovala ze svého šoku a pohotově zmizela v chodbě za salonem.Po krátké chvíli, kdy bylo slyšet jen řinčení nádobí a Jeanův chrapot se Anastázie opět ukázala v salonu, tentokrát s jakousi bublající kapalinou v dřevěné misce.
"Pan de Marquise byl zřejmě vystaven něčí mepřátelské mysli!"promluvila konečně a podala misk Aratonyi, ta jí poté přiložila k ústům jejího nepravého otce.
Jean de Marquise se z posledních sil několikrát nahnul až nakonec dosáhl rty na okraj misky, ze které se napil.
Syndrom přehlcení, jak tento šok nazývali Průvodci i Krvaví, bylo náhlé zhroucení mysli vyšších bytostí, které byly přehlceny nepřátelským vědomím.Jean tímto syndromem trpěl již asi půl roku, za celou tu dobu pro něj však nemoc přinášela jen chvilkovou nevolnost, či bolest hlavy.Vše se snažil tajit i před svými nejbližšími a nechtěl dovolit, aby jeho masku pevného a logicky založeného Prorokova rádce ochabila nemoc.Mohlo by jej to také stát jeho místo.A navíc k tomu měl i jeden mnohem důležitější důvod.

Miska obsahovala rudou kapalinu, která toho večera zachránila rádci život.Nebýt výtažku z rudých byin, který Anastázie svědomitě zchraňovala od první chvíle, kdy na svém pánovi zpozorovala příznaky, Jean de Marquise by vydechl naposled.

Pokračovanie neskôr :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama